2. Niedziela Adwentu

9 grudnia 2019

1. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.

2. Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana

• Rozpoczął się okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  • Zapraszamy do wspólnego czuwania poprzez udział w roratach: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00,
    a w soboty o godz. 7.00 rano. Na roraty dzieci zapraszamy z lampionami.

3. Pomoc Kościołowi na Wschodzie

• Dziś w naszej Ojczyźnie jest obchodzony Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Po każdej Mszy św. można złożyć ofiary na ten cel do puszek.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

5. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w 2020 roku

• Spotkanie z biurem pielgrzymkowym wyjeżdżających i zainteresowanych wyjazdem do Włoch na pielgrzymkę szlakiem świętych, w dniach od 14 do 26 kwietnia 2020 r. – jutro, w poniedziałek, 9 grudnia, po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.30) w sali katechetycznej pod plebanią.

6. Piątek, 13 grudnia – czuwanie fatimskie

• W najbliższy piątek, 13 grudnia, kolejne czuwanie fatimskie.
  • Po Mszy św. wieczornej: różaniec, uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, a na koniec indywidualna modlitwa wstawiennicza.
  • W tym tygodniu wspólnota uwielbienia ma swoje spotkanie w kościele w ramach czuwania fatimskiego.

7. Niedziela, 15 grudnia – coroczny Charytatywny Bazar Świąteczny w naszej parafii

• Grupa Świętego Antoniego serdecznie zaprasza na XVII edycję Świątecznego Bazaru Charytatywnego, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w godzinach: od 8.00 do 15.00.
  • Całkowity dochód z Bazaru przeznaczony będzie na pomoc dla Hospicjum Świętego Wawrzyńca.

8. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Libanu do św. Charbela:

• Spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Libanu do św. Charbela odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 grudnia, po Mszy św. o godz. 13.00, w sali katechetycznej pod plebanią.

9. Poniedziałek, 16 grudnia – spotkanie dla rodziców dzieci, przygotowujących się do Komunii św.

• Spotkanie dla rodziców dzieci, przygotowujących się do komunii św., odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej w kościele.

10. Opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny

• Po Mszach św. wspólnota Legion Maryi rozprowadza opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece po 6 zł, duże po 16 zł.
  • Dobrowolna ofiara za opłatki będzie przeznaczona na prace inwestycyjne trwające przy naszym kościele.

11. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Wolne intencje na Msze Święte:

• Są jeszcze wolne intencje mszalne na Pasterkę o godzinie 24.00 a o godzinie 20.30 w pierwszy i drugi dzień świąt. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.

13. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

Wandę Nagórską z ul. Popiela;
Halinę Wydrę z ul. Wrocławskiej.

Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu…

15. Życzenia

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.