V Niedziela Wielkanocna
(28 kwietnia 2024)

Praca wykonywana z miłości do Boga

Godność pracy oparta jest na Miłości. Wielkim przywilejem człowieka jest możliwość miłowania, dzięki której wychodzi on poza to, co ulotne i przemijające.

Czyńcie wszystko z Miłości. – Wówczas nie ma małych rzeczy: wszystko jest wielkie.
-Wytrwałość w rzeczach małych z Miłości to heroiczność.

Podkreślam: w prostocie twojej zwyczajnej pracy, w monotonnych szczegółach każdego dnia winieneś odkryć tajemnicę wielkości i nowości, która dla tak wielu jest ukryta: Miłość.

Św. Josemaría Escriva (rozważanie z Nowenny o pracę)

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• Poniedziałek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej.
  • Czwartek – wspomnienie Św. Atanazego.
  • Piątek, 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Sobota – wspomnienie św. Floriana.

2. Maj – miesiąc maryjny

• Od środy rozpoczyna się miesiąc maryjny maj.
  • Nabożeństwa majowe codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św., czyli ok. godz. 19.00.
  • W ramach kazania będą czytane czytanki majowe o Św. Wojciechu przygotowane przez naszą archidiecezję.

3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– o 18.00 różaniec i o 18.30 Msza św.,
– modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania, po wieczornej Mszy św. i po Koronce do Miłosierdzia Bożego. Bo cóż poczniemy bez kapłanów?!

Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. w kościele.
– W tym miesiącu z racji porządku niedzielnego Mszy św. w piątek nie będzie Mszy św. i spowiedzi o godz. 15.00 u Sióstr Serafitek przy ul. Technicznej.

czuwanie pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
– Do chorych księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie. W zakrystii po Mszach św. i w  biurze parafialnym można zgłaszać nowych chorych, którzy pragną, aby kapłan raz w miesiącu odwiedzał ich z Komunią świętą.

4. Z racji majówki spotkanie modlitewne grupy O. Pio w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo w drugą środę miesiąca, 8 maja: o godz. 18.00 różaniec i msza św., a po mszy św. spotkanie formacyjne w sali na górze nad biurem parafialnym.

5. Kto pragnie przyjąć dar Matczynego Pokoju

6. Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza młodych mężczyzn stojących przed wyborem drogi życiowej na rekolekcje Matura i co dalej?, w dniach 24-26 maja.

7. Dzień skupienia dla członków Żywego Różańca w sobotę, 25 maja, o godz. 10.00 w kościele OO. Oblatów, pw. Św. Józefa w Gdańsku, przy dworcu głównym.

6. Nabożeństwa w naszej parafii:

• W poniedziałki – po Mszy św. wieczornej Różaniec do siedmiu boleści Maryi. Jeśli ktoś ma intencję do omodlenia przez zasługi boleści Maryi, może przed różańcem podać odprawiającemu zapisaną na kartce intencję do odczytania przed różańcem.
  • W środy – po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:

• w piątki po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego, o godz. 21.00,
  • w niedzielę pomiędzy wieczornymi Mszami św.

8. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Listu do pani, a także jak w każdym tygodniu Gość Niedzielny i Niedziela. Pamiętaj, że prawdy o Bogu i Kościele nie znajdziesz w popularnej prasie świeckiej, która niestety coraz częściej jest chrystofobiczna i antykościelna. Taka lektura nie pomoże chrześcijaninowi wzrastać w wierze.

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Hannę Dąbrowską z ul. Orłowskiej.
    Pomódlmy się w intencji dusz: Dobry Jezu…

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim).

Archiwum Ogłoszeń 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019