V Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

• poniedziałek – wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
  • piątek – wspomnienie Św. Scholastyki,
  • sobota – NMP z Lourdes i XXXI Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji w sobotę będzie sprawowana dodatkowa Msza św. dla chorych o godz. 10.00,
    – z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała,
    – lourdskim błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem i
    – udzielaniem sakramentu chorych.
    – Na koniec będzie można poprosić kapłana również o indywidualną modlitwę wstawienniczą.
    – Prosimy, aby zadbać o przywiezienie chorych sąsiadów, którzy nie mają możliwości dotrzeć samodzielnie.
  • Tu poznasz Świętych i Błogosławionych, których wspominamy w ciągu roku.

2. Kolęda 2023

• Zakończyliśmy już kolędę w naszej parafii.
  • Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie mógł przyjąć kolędy, a pragnie prosić o modlitwę i błogosławieństwo dla swojego domu – można zgłaszać to w zakrystii po Mszach św. i w biurze parafialnym, w celu ustalenia indywidualnej wizyty duszpasterskiej.
  • Sprawdź, jak przygotować się do kolędy.

3. Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu (od 30.01)

• Od poniedziałku (30 stycznia) wprowadzamy możliwość codziennej godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji pokoju:
    • poniedziałek – sobota godz. 17-18, i o godz. 18.00 różaniec w intencji pokoju,
    • niedziela – pomiędzy wieczornymi Mszami św. 19.15 – 20.30.
    • Codzienna adoracja trwać będzie do 16 czerwca, czyli do końca oktawy Uroczystości Bożego Ciała (Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa).
    • W związku z powyższym nie będzie adoracji czwartkowej po Mszy św. wieczornej. Natomiast w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Dowiedz się jak wspaniałe są owoce Adoracji dla nas i świata oraz w jaki sposób ją odprawić.

4. Post wynagradzający za grzechy – przyłączysz się?

• Od najbliższego czwartku, 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego, w naszej parafii rozpoczynamy post o chlebie i wodzie i komunii św. wynagradzający NSPJ za grzechy naszej parafii.
  • Osoby, które przez rok chcą podjąć się raz w miesiącu takiego postu proszone są o zgłaszanie się w zakrystii w celu ustalenia konkretnego dnia miesiąca.

5. Ostatnie pożegnanie

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝ Grażynę Roppel, z ul. Technicznej.
  • Pomódlmy się w intencji dusz: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  • Jak zamawiać intencje mszalne (w tym gregoriańskie – za zmarłych i suplikacyjne – błagalne) dowiesz się na tej stronie.
  • Sprawdź, dlaczego warto modlić się za dusze czyśćcowe.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii, po 10 zł.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim po 15 zł).

Archiwum Ogłoszeń 2023 | 2022 | 2021 | 2019