XXVI Niedziela zwykła

25 września 2022

1. Powitanie

• Witamy w naszej parafii O. Zdzisława Dumę i dziękujemy za słowo o Św. O. Pio z Pietrelciny, którego figura znajduje się w naszym kościele z tyłu przy konfesjonale.
  • Od dziś w naszej parafii rozpoczynamy nowennę za jego wstawiennictwem. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę według własnych intencji.
  • O. Zdzisław będzie głosił o Św. O. Pio i na Mszy św. o godz. 10.00 poświęci figurę Św. O. Pio – charyzmatycznego spowiednika i patrona spowiedzi, która znajduje się z tyłu kościoła przy konfesjonale.

2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

• Zapraszamy dzisiaj (niedziela, 25.09) o godz. 12.30 w sali pod plebanią.
  • Jednocześnie informujemy, że osoby pragnące uzupełnić sakrament bierzmowania, którego z różnych przyczyn nie przyjęły w wyznaczonym czasie, mogą zgłosić się w zakrystii po Mszach św. i odbyć indywidualny tok przygotowań.

3. Msza św. w języku włoskim, dla Włochów mieszkających w Polsce, zostanie odprawiona w naszym kościele, dziś popołudniu o godz. 16.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
  • środa – wspomnienie św. Wacława,
  • czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Z tej okazji w kościele Św. Michała w Sopocie jest nocne czuwanie. Szczegółowy program zawieszony jest w gablocie.
  • piątek –  wspomnienie św. Hieronima,
  • sobota – wspomnienie św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
  • Nie wiesz, o kim mowa powyżej? Niech zainspirują Cię do świętości postacie Świętych i Błogosławionych, których wspominamy w ciągu roku.

5. Spotkanie wspólnoty św. Hieronima – środa.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania Pisma Św. w ramach wspólnoty Św. Hieronima, spotykającej się przy naszej parafii.
  • Osoby chętne proszone są o kontakt w zakrystii lub bezpośrednio z Ks. Pawłem – nowym opiekunem wspólnoty, w celu ustalenia terminu spotkań.
  • Najbliższe spotkanie tej wspólnoty odbędzie się poniedziałek o godz. 17.30.

6. Zapraszamy młodzież naszej parafii na film o życiu błogosławionego Carla Acutisa

• w najbliższy piątek o godz. 19.30 do sali pod plebanią. Po filmie herbata i dyskusja.

7. Pierwsza sobota miesiąca

• W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Czuwanie pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych księża udają się w uzgodnionym z nimi terminie. W zakrystii i w biurze parafialnym można zgłaszać nowych chorych.

8. Spotkanie po pielgrzymce do Mediugorie – sobota (1 października)

• Pielgrzymów na 41. rocznicę objawień w Mediugoriu, którzy pielgrzymowali wraz z naszą parafią w czerwcu, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę, 1 października, o godz. 16.00 do sali pod plebanią.

9. Pielgrzymka do Wilna – 15-17 listopada

• Nasza Parafia wraz z parafią Św. Polikarpa w Gdańsku Osowej organizuje pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie na uroczystości odpustowe Matki Miłosierdzia w dniach od 15 do 17 listopada br.
  • Koszt to 500 zł. Zapisy i informacje w zakrystii po Mszach św.

10. Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Jednocześnie informujemy, ze osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna, w środy w godz. 16.00 – 17. 45.

11. Ostatnie pożegnanie

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Ryszarda Guza z Bysławka, który aktywnie współpracował z poprzednimi proboszczami przy różnych pracach w kościele,
    Ewę Ladenberger Leo z ul. Technicznej.
    Pomódlmy się: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Jałmużna dla potrzebujących

• Przy figurze Matki Bożej Fatimskiej jest zawieszona skarbona na chleb Św. Antoniego, z której wspomagamy biednych parafian i opłacamy obiady dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.
  • Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

Intencje mszalne

• Intencje mszalne zamawiamy po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Jak zamawiać intencje (w tym gregoriańskie – za zmarłych i suplikacyjne – błagalne) dowiesz się na tej stronie.
  • Sprawdź, dlaczego warto modlić się za dusze czyśćcowe.

Nabożeństwa w tygodniu

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość NiedzielnyNiedziela.
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.

Archiwum Ogłoszeń | 2022 | 2021 | 2019