XI Niedziela Zwykła
(16 czerwca 2024)

„Składać z siebie ofiarę… To niełatwa sprawa! To znaczy wyrzekać się mojego „ja”, brać na siebie życie nieustannego poświęcania się dla innych; brać na siebie z uśmiechem na ustach krzyże codzienne; wyrabiać w sobie z miłości ku Jezusowi miłość krzyża.” — Urszula Ledóchowska„Składać z siebie ofiarę… To niełatwa sprawa! To znaczy wyrzekać się mojego „ja”, brać na siebie życie nieustannego poświęcania się dla innych; brać na siebie z uśmiechem na ustach krzyże codzienne; wyrabiać w sobie z miłości ku Jezusowi miłość krzyża.”
św. Urszula Ledóchowska

1. Dzisiaj (16.06) – Marsz dla życia i rodziny oraz Festiwal dla życia.

• Wydarzenie, którego celem jest radosna promocja życia i rodziny, planowane jest z dużym rozmachem na 16 czerwca – w jego przygotowanie zaangażowanych jest ogromna rzesza osób świeckich.
  • Rozpocznie się o 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku i przejdzie na Plac zebrań Ludowych gdzie od 16.00 będą koncerty znanych zespołów i zaproszeni goście: między innymi Bp Piotr Przyborek, Ks. Dominik Chmielewski i inni. Bliższe informacje na plakacie.
  •  Festiwal dla życia potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, wspólnot a także specjalistów oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej  www.festiwaldlazycia.pl.

2. Nabożeństwa czerwcowe – codziennie!

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ codziennie po wieczornej Mszy św.
  • Tradycyjnie w czerwcu w kościołach w Polsce podczas wieczornych nabożeństw śpiewana jest Litania do Serca Pana Jezusa. Przeczytaj, dlaczego w Kościele odprawiamy to nabożeństwo.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• poniedziałek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego,
  • piątek – św. Alojzego Gonzagi
  • sobota – nabożeństwo do św. Rity
    W 22 dzień miesiąca przypada nasze comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity z odczytaniem intencji składanych do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą św., poświęceniem róż i na zakończenie indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.

4. Nawrócony rabin – spotkanie

• Spotkanie z Jeanem Marie Elie Setbone – rabinem nawróconym na katolicyzm, autorem książki Święta powinność odbędzie się 19 czerwca, o godz. 18.45 w oliwskiej auli Jana Pawła II. Zapraszamy.
  • Rozmowy z autorem dotyczące jego poprzedniej książki (Od jarmułki do krzyża) znajdziesz na portalu YouTube. To żywe świadectwo wiary i wgląd w kulturę Judaizmu, która jest nam chrześcijanom łacińskim wciąż mało znana.

5. Wolne intencje mszalne – największe błogosławieństwo!

• Są wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii możesz zamawiać Msze św. gregoriańskie za zmarłych i suplikacyjne (9 Mszy św. w jakiejś intencji błagalnej).
  • Msze św. zamawiamy w zakrystii (po Mszach św.) lub w biurze parafialnym.

6. Kto pragnie przyjąć dar Matczynego Pokoju

• Wciąż jeszcze możesz skorzystać z tego daru – zapisz się w zakrystii na nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Królowej Pokoju.
  • Obraz możesz zatrzymać w domu na jeden do siedmiu dni.

7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:

• w piątki po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego, o godz. 21.00,
  • w niedzielę pomiędzy wieczornymi Mszami św.

8. Pamiętaj o jałmużnie

• Sprawdź dlaczego?
  • Jak dzielić się w naszej parafii? Szczegóły znajdziesz poniżej.

9. Zmiany w organizacji nauki religii – ważne oświadczenie KEP

• TUTAJ zostało zamieszczone ważne oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie planowanych zmian w organizacji nauki religii.
  • Bardzo prosimy o propagowanie zawartych w nim treści – zwłaszcza wśród rodziców.

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim).

Archiwum Ogłoszeń 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019