XVI Niedziela Zwykła
(21 lipca 2024)

1. W lipcu szczególnie czcimy Najdroższą Krew Jezusa.

2. Dziś w niedzielę z racji wspomnienia Św. Krzysztofa,

• po Mszach św. święcimy wszelkie pojazdy,
  • a przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek w ramach dorocznej akcji jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr na zakup samochodów dla misjonarzy – letnia zbiórka na Misje św. Bóg zapłać.

3. Na ołtarzu stają relikwie Św. Charbela, które przywieźliśmy z pielgrzymki do Libanu.

• Zostaną one umieszczone w relikwiarzu zamontowanym przy wejściu bocznym do kościoła w liturgiczne wspomnienie Św. Charbela, w niedzielę 28 lipca na Mszy św. o godz. 10.00.
  • Po tej Mszy św. będzie możliwość namaszczenia potrzebujących olejem św. Charbela przywiezionym z Libanu.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• poniedziałek wspomnienie – święto Św. Marii Magdaleny,
  • wtorek – Św. Brygidy,
  • środa – wspomnienie Św. Kingi,
  • czwartek – święto Św. Jakuba Apostoła,
  • piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

5. Nabożeństwo do św. Rity – 22.07, poniedziałek

• W poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca nasze comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity z odczytaniem intencji składanych do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą św., poświęceniem róż i na zakończenie indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.

6. Wolne intencje mszalne

7. Kto pragnie przyjąć dar Matczynego Pokoju

• Wciąż jeszcze możesz skorzystać z tego daru – zapisz się w zakrystii na nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Królowej Pokoju.
  • Obraz możesz zatrzymać w domu na jeden do siedmiu dni.

8. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:

• w piątki po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego, o godz. 21.00,
  • w niedzielę pomiędzy wieczornymi Mszami św.

9. Pamiętaj o jałmużnie – sprawdź dlaczego?

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim).

Archiwum Ogłoszeń 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019