(17 marca 2024)

„Prawdziwa wielkość to umiejętność pochylania się nad drugim.”

Urszula Ledóchowska, święta katolicka, założycielka Urszulanek Serca Jezusa Konającego

*****

1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na nowe ławki do naszego kościoła i za wpłaty na konto parafialne na ten cel.

• Ośmielamy się poprosić o dodatkową tacę przeznaczoną na pokrycie kosztów ławek, którą przeznaczymy na ten cel w przyszłą niedzielę – w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• wtorek uroczystość Św. Józefa Oblubieńca,
  • przyszłą niedzielę już Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na każdej Mszy św.

3. Nabożeństwo do św. Rity – 22.03

• W piątek przypada 22 dzień miesiąca nasze comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity z odczytaniem intencji składanych do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą św., poświęceniem róż i na zakończenie indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.

4. Droga Krzyżowa – w piątki Wielkiego Postu

5. Gdyńska Droga Krzyżowa ulicami miasta wyruszy z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego W Gdyni i przejdzie do Krzyża na Kamiennej Górze w najbliższy piątek, 22 marca o godz. 18.00.

6. Gorzkie Żale

7. Nowenna w intencji Ojczyzny – ogólnopolskie wezwanie biskupów

• Od soboty 16 marca do 24 marca trwamy w nowennie (czyli 9 dniach modlitwy) w intencji naszej Ojczyzny.
  • Zapraszamy do włączenia się w tą modlitwę za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli w obliczu wielu zagrożeń, odpowiadając na apel biskupów polskich.
    Zaproszenie i teksty nowenny na każdy dzień znajdziesz na tej stronie.

8. W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne.

1. Msze św. zamawiamy w zakrystii po Mszach św. i w biurze parafialnym.
  2. Msza to największy dar, jaki możesz ofiarować duszom czyśćcowym. Korzystajmy z dobrodziejstwa, jakim jest obecność kapłanów! Wielu chrześcijan może tylko pomarzyć o podobnej sytuacji. Po śmierci nie nadrobisz żadnego dobrego uczynku, którego nie wykonasz w tym życiu (pomimo okazji do tego).

9. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

• W tym roku w Wielkim Poście pragniemy ponowić 33 dniowe rekolekcje oddania Najświętszej Marii Pannie. Rozpoczęliśmy je 20 lutego i skończymy 25 marca w święto Zwiastowania.
  • Rekolekcje będą się odbywać codziennie o 18.00 wspólny różaniec i po Mszy św. wieczornej o 18.30 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami.
  • Można będzie uczestniczyć w rekolekcjach również za pośrednictwem grupy WhatsApp, oraz materiały będą zamieszczone na naszej stronie parafialnej.
  • Akt oddania będzie poprzedzony wyjazdem parafialnym do Częstochowy w dniach 6 i 7 kwietnia, a uroczysty akt oddania będzie miał miejsce w poniedziałek, 8 kwietnia, w przeniesione, z racji wielkiego tygodnia, święto Zwiastowania podczas Mszy św. wieczornej.
  • soby pragnące pojechać do Częstochowy na zawierzenie mogą  z zakrystii odebrać kartę zgłoszeniową i zwrócić ją wypełnioną i podpisaną do 24 marca. Koszt to 450 zł. Po drodze odwiedzimy jeszcze Gidle, Sanktuarium Krwi Chrystusa i sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Oborach. Szczegółowy program zawieszony jest w gablocie.
  • Więcej informacji na temat wyjazdu
  • Więcej informacji o 33-dniowych rekolekcjach

10. Nowenna w intencji Ojczyzny – ogólnopolskie wezwanie biskupów

• Od soboty 16 marca do 24 marca będziemy trwać w nowennie w intencji naszej Ojczyzny.
  • Zaproszenie i teksty nowenny na każdy dzień znajdziesz na tej stronie.

11. Rekolekcje dla inteligencji wybrzeża w katedrze oliwskiej prowadzić będzie Bp Edward Dajczak, w dniach od 17 do 20 marca, o godz. 19.30.

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    ✝  Zygmunta Wróblewskiego z ul. Powstania Styczniowego.
    Pomódlmy się w intencji dusz: Dobry Jezu…

Najbliższe wydarzenia w diecezji

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim).

Archiwum Ogłoszeń 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019