III Niedziela Wielkanocna
(14 kwietnia 2024)

Bóg, wzywając kogoś na nową drogę łask, doświadcza go.” —  Dolindo Ruotolo

Źródło: Joanna Bątkiewicz-Brożek, Jezu, Ty się tym zamij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2017, s. 115.

*****

1. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona jest na cele budowlano remontowe.

• W tym miesiącu przeznaczona będzie również na pokrycie kosztów nowych ławek. Bóg zapłać.
  • Dzisiaj również przypada doroczna akcja Pola nadziei. Wolontariusze przed kościołem zbierają datki na wsparcie działalności naszego gdyńskiego hospicjum. Bóg zapłać!

2. Dziś Niedziela Biblijna, która jest okazją dla nas do wzięcia do rąk Pisma Św.

• Przeczytajmy w tym tygodniu choć jedno zdanie z Biblii i zapytajmy się co Bóg w mojej sytuacji życia, chce mi przez nie powiedzieć.

3. Kto pragnie przyjąć dar Matczynego Pokoju

4. Nabożeństwa w naszej parafii:

• W poniedziałki po Mszy św. wieczornej Różaniec do siedmiu boleści Maryi. Jeśli ktoś ma intencję do omodlenia przez zasługi boleści Maryi, może przed różańcem podać odprawiającemu zapisaną na kartce intencję do odczytania przed różańcem.
  • W środy po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:

• w piątki po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego, o godz. 21.00,
  • w niedzielę pomiędzy wieczornymi Mszami św.

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Jana Wierzbę z ul. Światowida.
    Pomódlmy się w intencji dusz: Dobry Jezu…

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim).

Archiwum Ogłoszeń 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019