XXIX Niedziela Zwykła
(20 października 2024)

1. Październik – miesiąc różańcowy.

2. Światowy Dzień Misyjny – niedziela

• Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.
  • Z tej okazji modlimy się za Misje, aby Dobra Nowina o miłości Bożej i zbawieniu człowieka dotarła do wszystkich ludzi.
  • Po Mszach św. wspieramy również misjonarzy w ich posłudze ofiarą do puszek – jesienna zbiórka na Misje św. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• wtorek – wspomnienie Św. Jana Pawła II.
  • We wtorek przypada również 22. dzień miesiąca i po Mszy św. wieczornej nasze comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity z odczytaniem intencji (składanych do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą św.), poświęceniem róż i indywidualnym błogosławieństwem relikwiami na zakończenie.

4. Pielgrzymka do Włoch

• Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach: 20-27 maja 2025. Koszt  to 4980 PLN i 160 Euro.
  • Szczegóły programu są wywieszone na plakacie i na stronie parafii.
  • Zgłoszenia u Ks. Dariusza po Mszach św.

5. Wydarzenia w naszej Diecezji

6. Wolne intencje mszalne

7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:

• w piątki po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego, o godz. 21.00,
  • w niedzielę pomiędzy wieczornymi Mszami św.
  • Dowiedz się / przypomnij sobie – dlaczego warto brać udział w Adoracji.
  • Zgodnie z objawieniami prywatnymi – dusze czyśćcowe bardzo zazdroszczą nam tej możliwości! Po śmierci możesz gorzko żałować każdej niewykorzystanej okazji do udziału we Mszy, Adoracji, czy też czynienia dobra. Spiesz się! Życie tutaj mija szybko!

8. Relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko

• Wczoraj (19 października) przypadła 40 rocznica zamordowania ks. Jerzego przez służbę bezpieczeństwa PRL.
  • W tę ważną rocznicę relikwie kapłana zostały umieszczone w kaplicy Szpitala Morskiego w Gdyni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
    Daniela Bednarczyka z ul. Świerkowej.
    Pomódlmy się w intencji dusz: Dobry Jezu

Dziękujemy za ofiary dla potrzebujących

• Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do puszki św. Antoniego przeznaczone na opłacanie obiadów w szkole i pomoc najuboższym.
  • Dyżur parafialnej Caritas – w środy w godz. 16.00 – 17.45.
  • Osoby mieszkające na terenie naszej parafii mogą zgłaszać się po pomoc na zakup leków lub żywności do sali pod plebanią, w której mieści się biblioteka parafialna.

Nabożeństwa w tygodniu

• Codziennie zapraszamy Cię do modlitwy – szczegóły na tej stronie.

Dołącz do nas – razem wzrastajmy w Wierze

Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii, po każdej Mszy św., możesz nabyć prasę katolicką:

• Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea (na stojaku przy ołtarzu fatimskim).

Archiwum Ogłoszeń 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019