Biblioteka parafialna im. Ks. Bp. Konstantyna Dominika

• niedziela 9.30 – 10.00
  • środa 16.00 – 17.45

Gdzie jesteśmy – budynek parafialny, wejście boczne

ul. ks. Stanisława Zawackiego 4,
81-514 Gdynia Orłowo

Dlaczego warto korzystać z biblioteki

Czy wiesz, że książki często są cenniejsze od wiedzy z internetu?

Zawierają wiedzę, która jest bardziej wiarygodna i pogłębiona. Nie są to plagiaty, czy teksty pisane dla zdobycia lepszej pozycji w wyszukiwarce internetowej.

Dostarczają treści, których nie znajdziesz w internecie (autorzy nie są zainteresowani taką formą publikacji).

W naszej bibliotece znajdziesz

Ponad 5000 woluminów (czyli sztuk książek – to takie piękne stare słowo).

• Różne wydania Biblii i komentarzy do niej.
  • Materiały do kształtowania duchowości chrześcijańskiej – aby Twoja wiara nie pozostała na poziomie ze szkoły podstawowej. W wierze wzrastamy do końca życia, nawet po zaprzestaniu rozwoju umysłowego.
  • Historię chrześcijaństwa.
  • Teksty dawnych i obecnych mędrców Kościoła
    Dopiero tutaj przekonasz się, jakie skarby mamy do dyspozycji w Kościele Katolickim. Czy wiesz, że Kościół przez pierwsze kilkaset lat nie miał ustalonego kanonu ksiąg Pisma Świętego? Pierwsi Chrześcijanie opierali się na ustnej tradycji. Z niej wyrastają piękne życiorysy i dzieła, które rzuciły światło Wiary na kolejne wieki.
    Smutnym faktem jest, że zbory protestanckie łamiąc jedność Kościoła, jednocześnie odrzuciły tę ucztę duchową, ponieważ polegają wyłącznie na kartach Pisma Świętego (w okrojonej wersji – heretyk Marcin Luter dowolnie usuwał to, co mu nie pasowało). Ludzie wierni Chrystusowi, ale wychowani w środowiskach protestanckich niestety nie mogą skorzystać z tak wielu Łask oferowanych nam przez Boga w Kościele Katolickim.
  • Modlitewniki i rozważania dotyczące roku liturgicznego.
  • Dla dzieci i młodzieży – książki dostosowane do osób w różnym wieku.
  • Wiedzę o tym, jak poznać kim jesteś i jaką chcesz obrać drogę.
  • Praktyczne porady o życiu w rodzinie i wychowaniu.
  • Piękną literaturę – prozę i poezję religijną.
  • Religijną prozę i poezję.
  • Albumy i przewodniki.