Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO)

Służba Liturgiczna Ołtarza parafii Batki Boskiej Bolesnej działa prężnie od wielu lat.

Obecnym opiekunem ministrantów i lektorów jest ks. Paweł Warkus. Pełni on tę funkcje od sierpnia 2021 roku.

Zapraszamy chłopców do służby w LSO

Każda nowa osoba w naszych szeregach jest mile widziana! Ministrantura to:

• bliskość z Panem Bogiem i szlachetna służba,
  • odpowiednie zasady, ale również
  • nowi ludzie, nowe znajomości,
  • wspólne spędzanie czasu i wspólna zabawa.

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE !

• Zbiórki Ministrantów – co sobotę o godz. 16.00
  • Zbiórki Ceremoniarzy i Lektorów – co czwartek o 19.00

Nasz cel

Naszym zadaniem jest przede wszystkim służba Panu Bogu przy ołtarzu w czasie Mszy świętej. Bycie blisko sprawowanej liturgii zobowiązuje do godnej postawy, czy to w kościele, czy po za nim – w życiu codziennym.

Dyżury

Podstawowym zadaniem członka Liturgicznej Służby Ołtarza jest uczestnictwo w wybranych przez siebie wcześniej dyżurach.

• Jeden przypada na dzień powszedni, a drugi na niedzielę.
  • Owe dyżury są obowiązkowe.

Asysty

Lektorzy, ministranci czy aspiranci uczestniczą również w tzw. asystach czyli służbie na dużych uroczystościach kościelnych taki jak: Święte Triduum Paschalne, Boże Ciało czy odpust parafialny. Poprzedza je próba asysty.

Za aktywność ministranci są nagradzani punktami. W miesiącach grudniu i styczniu ministranci pomagają księżom w kolędach. Udział w wizytach duszpasterskich je ściśle powiązany z liczbą zdobytych punktów.

Spotkania integracyjne

W poprzednich latach staraliśmy się w ramach integracji organizować wspólne wyjścia do kina, czy na kręgle. Nie zabrakło również kilkudniowych wyjazdów, głównie w wakacje (np. na Kaszuby, na Półwysep Hel). Wieczory umilaliśmy sobie seansem filmowym zajadając przy tym pizzę i inne, przygotowane przez nas wcześniej, smakołyki.