Jerycho – siedem dni różańca i Adoracji (7-13 października 2023)

O naszą Parafię, Polskę, świat.

W naszej Parafii odbędzie się tzw. Jerycho Różańcowe. Oznacza to, że podejmujemy się siedmiu dni i nocy nieustającej modlitwy różańcowej, zdolnej skruszyć mury Jerycha.

Modlimy się w intencji: O odnowienie ducha Bożego w nas i w narodzie, prosząc o uratowanie Świata, Polski, Kościoła i naszych rodzin.

Matka Boża w historii wielokrotnie pokazała, że modlitwą różańcową można skruszyć najtrwalsze mury, nawrócić nieprzejednanych, a nawet zakończyć wojny i zmienić bieg historii.
Dlatego zapraszamy do wytrwałej i pełnej wiary i ufności w moc Bożą modlitwy.

Czuwamy bez przerwy – 7-13 października (sobota-piątek)

• Od nabożeństwa pierwszosobotniego, we wspomnienie NMP Różańcowej – 7 października,
  • Do nabożeństwa fatimskiego, 13 października – 106 rocznicy zakończenia objawień w Fatimie.
  • Na modlitwę w ciągu dnia i nocy, przed Najświętszym Sakramentem, zapraszamy
    • do Sali Krzyża (przy biurze parafialnym)
    • całymi rodzinami w dowolnej chwili, choć na moment czuwania.
    • Nawet jeżeli ktoś nie wpisał się na konkretną godzinę do zeszytu (jest dostępny w kościele).

Jak się modlimy

• O każdej pełnej godzinie odmawiać będziemy kolejną część różańca, po czym medytacja w ciszy tajemnic różańcowych.
  • Jerycho zakończy procesja różańcowa ulicami naszej parafii z figurą fatimską po Mszy wieczornej 13 października.

Zapisy

• Prosimy zapisywać się na poszczególne dni i godziny modlitwy do zeszytu wyłożonego z tyły kościoła.
  • PANOWIE – Wasza pomoc i opieka jest potrzebna szczególnie w godzinach nocnych. To jest powołanie mężczyzn, aby z oddaniem wspierać słabszych i potrzebujących. Oderwij się od kanapy i pokaż, że potrafisz być z nami o 2-giej, czy 4-tej nad ranem.
  • Mamy 168 godzin modlitwy i Adoracji – zapraszamy, przyłącz się do nas. Daj przy okazji dobry przykład swoim bliskim i dzieciom (jeżeli nie pokażesz im własnego zaangażowania w modlitwę – łatwo odpadną od Wiary).

Co to jest Jerycho modlitewne?

To modlitwa, która:

• trwa przez siedem dni i siedem nocy,
  • podejmowana w różnych sytuacjach życiowych.

Nawiązuje do starotestamentalnego oblężenia i zdobycia Jerycha.

Wówczas Jozue wraz ze swoim ludem, przez siedem dni okrążali codziennie twierdzę Jerycho. Przez sześć dni w milczeniu, w siódmym zaś podnieśli okrzyk i zagrali na trąbach. Wówczas mury obronne Jerycha runęły. Są sprawy, które wydają się nie do przejścia, nie do zdobycia.

Historia wielu osób oraz wspólnot podejmujących trud Jerycha modlitewnego pokazuje, że Pan Bóg pragnie wykorzystać tą otwartość na Niego i ufność w ten sposób Jemu okazaną. Korzysta z tego czasu otwarcia na Jego obecność i błogosławi obficie. W tym czasie mury twierdzy niezdobytej, okazują się budowlą z kart.

Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.

Maryja w to uwierzyła, korzystajmy i my z Jej wstawiennictwa i módlmy się też na Różańcu podczas organizowanych akcji modlitewnych. Bóg mógł wysłać samego Jozue aby mury Jerycha runęły. Polecił mu jednak, aby zrobił to ze wspólnotą swojego narodu. Tak samo organizując Jerycho modlitewne w konkretnej intencji łączymy w darze modlitewnego zjednoczenia wiele osób.

Źródło: omadlamy.pl