Kaplica w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej

Kto jest kapelanem i opiekunem kaplicy?

Opiekunem i twórcą kaplicy jest Ks. Andrzej, tel. 691 033 541, który posługuje w niniejszej Parafii (więcej o Duszpasterstwie Chorych).

• Kaplica Jest położona na terenie Szpitala w Gdyni Orłowie (tuż obok przejścia pomiędzy budynkami).
  • Jest otwarta dla pacjentów, personelu oraz osób odwiedzających chorych.

Kiedy można wziąć udział we Mszy św.?

• Msze odprawiane są w soboty – o godz. 16.00. Zapraszamy!

W jaki sposób pacjenci szpitala mogą dostać się do kaplicy?

• Kaplica jest w centralnej części szpitala, tuż obok przejścia między budynkami (I piętro).
  • Jeżeli kaplica jest zamknięta na klucz – prosimy zapytać o dostęp na swoim oddziale i poprosić o klucz.

Kaplica szpitalna funkcjonuje pod opieką księży z Parafii Matki Bożej Bolesnej w Gdyni Orłowo.

Wyposażenie kaplicy

Wyposażenie kaplicy jest starannie przemyślane i zorganizowane przez ks. Andrzeja, który pełni rolę duszpasterza osób chorych.

Wiedz, że każdy element, czy kolor ma tutaj swoje znaczenie i może być tematem do rozważeń. Pan Bóg obdarzył Kościół Katolicki tak licznymi Błogosławieństwami, Znakami i drogami do zbawienia, że możemy czuć się najbardziej uprzywilejowaną grupą Chrześcijan.

W kaplicy znajdziesz Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Przechowujemy tu także relikwie świętego Ojca Pio.

Zapraszamy wszystkich do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wchodzących do kaplicy wita kropielnica z wizerunkiem Piety („pieta” po włosku oznacza „litość”, a po łacinie tym wyrażeniem określa się „pobożność”).
Sprawdź, po co nam kropielnica przy drzwiach.

Widok ogólny na wnętrze kaplicy i ołtarz.

Relikwie św. Ojca Pio. Wielkiego świętego Kościoła współczesnych czasów. Jego wstawiennictwo jest nie do przecenienia.

Ikona prezentująca św Łukasza Ewangelistę.

Szaty liturgiczne z kolorami na dni zwykłe i święta. Czy potrafisz je wymienić z pamięci? 😉
Jeżeli nie, zapraszamy do lektury.

Scena ukrzyżowania Pana Jezusa wraz z dwoma łotrami.

Zaskakuje szczegółowość tej sceny. Warto zwrócić uwagę na rzymskiego legionistę, który odgraża się umierającemu Zbawicielowi. Jakże straszny los może czekać taką duszę.

Jakże mogłoby zabraknąć wzmianki o św. Janie Pawle II i różańcu, który polecał podobnie, jak inni wielcy święci naszych czasów.

Reprodukcja cudownego obrazu Matki Bożej z Guadelupe.

Obraz Matki Boskiej z ….

Oczywiście towarzyszy nam Duch Święty i Jego Dary przywołujemy podczas każdej Mszy.