Zgodnie z zaleceniami Metropolity Gdańskiego kolęda w tym roku będzie podobnie, jak w zeszłym roku w kościele, w formie Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, według ustalonego porządku.

  • W związku z powyższym Msze św. w miesiącu styczniu pozostają o godz. 18.30 i będą one sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków.
  • Na tę Mszę św. zapraszamy wskazanych na dany dzień mieszkańców wyznaczonych ulic i bloków.

Możliwość kolędy na zaproszenie

W tym roku jest ponadto możliwość kolędy na zaproszenie.

Jeśli ktoś sobie życzy błogosławieństwo indywidualne swojego domu lub mieszkania może poprosić o indywidualną wizytę w danym dniu wyznaczonym na kolędę na danej ulicy.

W tym celu do wyznaczonego dnia kolędy należy złożyć w zakrystii po mszach św. kartkę z wyraźnym zaproszeniem, na której podajemy:

  • imię i nazwisko,
  • adres i telefon kontaktowy, oraz
  • wyraźny podpis osoby zamawiającej kolędę.
  • Wzory zaproszeń będą od świąt wyłożone z tyłu kościoła.

Kapłan w danym dniu, według wcześniejszego telefonicznego ustalenia, nawiedzi ten dom z błogosławieństwem kolędowym przed lub po Mszy św.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary tradycyjnie składane przy okazji kolędy.

W związku z trwającymi pracami w kościele będziemy za nie bardzo wdzięczni. Można je składać w kopercie podczas wizyty indywidualnej, na tacę podczas Mszy św. w wyznaczonym dniu kolędy, lub w dowolnej chwili, albo po prostu wpłacić na konto parafialne. Jeszcze raz dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialność za parafię.

Porządek na poszczególne dni kolędy

Kolędę rozpoczynamy po Nowym Roku.

3 I poniedziałek
ul. Świętopełka, Balladyny, Goplany, Aldony;

4 I wtorek
ul. Przebendowskich, Światowida, Perkuna, Przemysława, Mestwina, Teofila Zegarskiego;

5 I środa
ul. Popiela, Plażowa, Króla Jana III, Bernardowska;

7 I piątek
ul. Orłowska, Nowe Orłowo, Zaciszna;

8 I sobota
ul. Szyprów, Kaprów, Nawigatorów, Cumowników, Sterników, Armatorów, Szturmanów, Spółdzielcza;

10 I poniedziałek
ul. Spacerowa, Cyprysowa, Zapotoczna, Huzaska, Ułańska, Powstania Styczniowego;

11 I wtorek
ul. Akacjowa, Limbowa, Kasztanowa, Bukowa, Brzozowa, Miodowa, Jaworowa;

12 I w środę
ul. Wierzbowa, Klonowa, Jesionowa, Jodłowa, Olchowa, Świerkowa;

13 I czwartek
ul. Inżynierska;

14 I piątek
ul. Architektów, Techniczna, Sędziowska, Folwarczna, Oficerska, Miernicza, Adwokacka;

15 I sobota
ul. Wrocławska;

17 I poniedziałek
ul. Wielkopolska, Źródlana, Plac Górnośląski, Bytomska, Kościelna, Ks. St. Zawackiego;

18 I w wtorek
ul. Sieradzka, Chorzowska, Rybnicka, Mysłowicka, Głogowska, Sosnowiecka, Krośnieńska, Raciborska, Al. Zwycięstwa działki – Białe Osiedle;

19 I środa
Al. Zwycięstwa (oprócz działek);

20 I czwartek
ul. Weteranów, Kombatantów, Obrońców Westerplatte, Kostki Napierskiego, Powstań Chłopskich;

21 I w piątek
ul. Legionów, Altus i ul. Kaczewska.

22 I sobota
Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.