Ogłoszenia duszpasterskie (2020.05.17)

6. Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

1. NIEDZIELA, 17 maja

• Dziś swoje imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.
  • Prośmy o potrzebne łaski dla Pasterza naszej Archidiecezji, by łaska i miłość Boża pozwalały mu wiernie wypełniać apostolską posługę.

2. PONIEDZIAŁEK, 18 maja

• W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
  • Zapraszamy na Mszę św., aby podziękować za dar Wielkiego Papieża.

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św.:
    w dzień powszedni około godz. 18.30,
    w niedzielę około 19.30.

4. Wsparcie modlitewne i materialne parafii

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.
  • Obecnie poszerzamy drogę pożarową prowadzącą do wieży naszego kościoła, aby mógł tam dojechać wóz gaśniczy. Jest to nałożony na nas wymóg straży pożarnej, który musimy zrealizować do końca czerwca tego roku.
  • Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za troskę o sprawy finansowe parafii i kościoła.
  • W odpowiedzi na Wasze gorące serca, podajemy na stronie internetowej numer konta bankowego: 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972
  • Dziękujemy za każdą ofiarę, dar serca jako kolektę niedzielną. Bóg zapłać.

5. Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20)

• Według nowych rozporządzeń, od poniedziałku w naszym kościele jednorazowo na modlitwie może przebywać 50 osób.
  • Liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 10 m kwadratowych powierzchni.
  • W związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele wprowadzamy w niedziele i święta dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.
  • Zapraszamy ludzi wiary do wspólnej modlitwy, na Msze św., różaniec w intencji pokoju i o ustanie pandemii na świecie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

6. ŚRODA, 20 maja

• Zapraszamy na spotkanie modlitewne w każdą środę po wieczornej Mszy św., nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwie majowym.
  • Spotkanie odbywać się będzie w kościele. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma św.

7. PIĄTEK, 22 maja

• Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. i nabożeństwie majowym o 18.00.
  • Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.
  • Modlitwa wstawiennicza św. Rity doprowadziła do pojednania zwaśnionych rodów w czasie zarazy dziesiątkującej ludność Europy.
  • Niech jej wstawiennictwo wyjedna błogosławione owoce tego trudnego czasu dla nas i niech wyprasza nam zachowanie od epidemii.

8. NIEDZIELA, 24 maja

• W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Pogotowie duchowe sióstr Urszulanek UR

• Zapraszamy wszystkich do duchowej z nami łączności w modlitwie w Waszych domach.
  • Osoby, które czują się samotne, potrzebują w tym czasie rozmowy i duchowego wsparcia, mogą dzwonić do nas.
  • Służymy taką pomocą w godz. od 10:00 do 12:30; tel. 728 891 107
  • Siostry Urszulanki UR, Orłowo.

10. Biuro parafialne w czasie pandemii

• Biuro parafialne otwarte:
  • Poniedziałek, godz. 16.00 – 18.00
    Środa, godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00
  • Pilne sprawy – prosimy o kontakt telefoniczny: 58 664 96 21

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!