Ogłoszenia duszpasterskie (2020.07.12)

15. Niedziela zwykła

12 lipca 2020

1. Witamy gości w naszej wspólnocie parafialnej

• Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy błogosławionego i owocnego czasu łaski.
  • Niech będzie to dla nas również okazja do budowania i pogłębiania naszej więzi z Bogiem.

2. Miesiąc lipiec ku czci Najświętszej Krwi Chrystusa

• Miesiąc lipiec jest w liturgii miesiącem czci, jaką oddajemy Najdroższej Krwi Chrystusa
  • Pamiętajmy o tym odmawiając indywidualnie litanię do Krwi Chrystusa.

3. PONIEDZIAŁEK, 13 lipca – Dzień Fatimski

• Po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00 czuwanie Fatimskie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W czasie czuwania będzie: procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Krwi Chrystusa, różaniec z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.
  • Przez wstawiennictwo Matki Bożej chcemy prosić Pana Jezusa we wszystkich potrzebach naszych, błagając o Boże zmiłowanie dla naszych grzechów.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

5. NIEDZIELA, 19 lipca – błogosławieństwo pojazdów

• W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie możliwość poświęcenia samochodu, w związku z przypadającym w przyszłym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  • Tego dnia po każdej Mszy św., będzie  również możliwość wsparcia misjonarzy ofiarą do puszek, w ramach akcji MIVA (Mission Vehicle Association) 1 gr. za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.
  • Jest to coroczna letnia zbiórka  na misje św., by wesprzeć misjonarzy w zakupie specjalistycznego sprzętu i samochodów do pracy misyjnej.

6. Rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Obłużu

• Informujemy rodziców i uczniów o trwającej rekrutacji do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu na rok szkolny 2020/2021.
  • Gdyński KATOLIK to bezpłatna szkoła o wysokim poziomie kształcenia w profilu humanistycznym, bio-medycznym i politechnicznym oraz wychowania w duchu wartości chrześcijańskich.
  • Szczegółowe informacje znajdą Państwo na tej stronie internetowej

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialnyOrłowski Zwiastunukaże się dopiero po wakacjach.

8. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.

Mariolę Szynwelską z Al. Zwycięstwa;
Helenę Czajkowską z ul. Goplany.

Polećmy również Bożemu miłosierdziu naszych drogich zmarłych: ks. Stefana Kwiatkowskiego, ks. Stanisława Zawackiego, zmarłe siostry zakonne jak również, budowniczych, dobrodziejów naszego kościoła oraz zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacyjny urlop życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
  • W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. i o odpowiednim stroju w kościele.