Ogłoszenia duszpasterskie (2020.09.20)

25. Niedziela zwykła

20 września 2020

1. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

2. Nabożeństwa w naszej parafii:

• Zgodnie z życzeniem Matki Bożej, codziennie odmawiamy różaniec w intencji pokoju na świecie, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • W każdą środę po wieczornej Mszy św. – Nowenna do Matki Bożej
  • W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00, która rozpoczyna się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończy wspólnymi nieszporami.
  • W każdy drugi piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na katechezę o Kościele i wspólną adorację z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą.
  • W każdy 13 dzień miesiąca na czuwanie fatimskie.
  • W każdy 22 dzień miesiąca na nabożeństwo do św. Rity.

3. Spotkania  wspólnot duszpasterskich:

• Legion Maryi – poniedziałek godz.: 9.00;
  • Wspólnota młodzieżowa Emmanuel – wtorek godz.: 16.00;
  • Wspólnota św. Hieronima – środa godz.: 19.00;
  • Wspólnota Uwielbienia – w każdą środę po wieczornej Mszy św. w salce koło biura parafialnego.
  • Wspólnota Maranta Tha – środa godz.: 19.00;
  • Wspólnota Żywego Różańca – pierwsza sobota miesiąc po Mszy św. o godzinie 8.00.
  • Ministrantów, lektorów i kandydatów do LSO – sobota godz. 16.00.

4. WTOREK, 22 września

• Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  • Intencje do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

5. W liturgii tego tygodnia również obchodzimy

• w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

6. Studia podyplomowe z teologii

• Kolegium Teologiczne w Gdyni zaprasza na studia podyplomowe z teologii.
  • Bliższe informacje na ich stronie internetowej

7. Sytuacja epidemiologiczna

• Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Podczas udziału w nabożeństwach i we Mszach św. zakrywamy usta i nos.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

8. Wolne intencje mszalne

• W miesiącu wrześniu i październiku mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.