Przygotowania prowadzi Pani mgr Urszula Janusz wraz z ks. Pawłem.

W razie pytań pani Urszula służy pomocą – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio lub pod adresem przygotowaniedokomunii@wp.pl

Działajmy wspólnie

Od początku istnienia Kościoła, Wierni współorganizują i troszczą się o godną oprawę ważnych wydarzeń. Takim wydarzeniem na pewno jest I Komunia św. Dlatego tak cenne i niezbędne jest Wasze zaangażowanie i troska.

Prosimy o zgłoszenie się PO JEDNYM PRZEDSTAWICIELU Z DANEJ SZKOŁY i KLASY celem pomocy w zorganizowaniu Komunii dla Waszych dzieci.

Deklaracja do wypełnienia

Przygotowaliśmy dokument dla Rodziców pt. „Deklaracja Rodziców Dziecka pierwszokomunijnego”.

• Prosimy o ściągnięcie ww. dokumentu z usługi Dokumenty Google (przez polecenie Plik > Pobierz).
  • Można wybrać jeden z kilku formatów (np. Word, Open Office, PDF) i wypełnić dokument w komputerze.
  • Można też wydrukować ww. dokument i wypełnić odręcznie.

Jak przygotowujemy się do Komunii w naszej Parafii

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do komunii jest obowiązkowa w KAŻDĄ niedzielę w naszej parafii o godz.11.30. W ten sposób uczymy dzieci uczestnictwa w życiu Kościoła.

Służenie do Mszy. Chłopcy, 10 minut przed Mszą św. w każdą niedzielę, mogą udać się do zakrystii, aby uczyć się, jak służyć do Mszy świętej. Oczywiście pod czujnym, ale wyrozumiałym okiem ks. Pawła.

To właśnie podczas Mszy jesteśmy najbliżej Boga w całym ziemskim życiu. A bycie w tym czasie przy Ołtarzu to wyjątkowy zaszczyt! Dlatego zapraszamy serdecznie do tej doniosłej posługi.

Różaniec, książeczka, medalik – prosimy o nabycie ich przez Państwa we własnym zakresie.

Nauka Małego Katechizmu. Proszę o przestrzeganie harmonogramu sprawdzania wiedzy z zakresu Małego Katechizmu.

Sprawy do 30 września 2022:

Prosimy o dostarczenie p. Urszuli wypełnioną deklarację (wspomnianą wyżej), w której znajdują się dane dziecka i zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Sprawy do 31 października 2022:

Prosimy o dostarczenie p. Urszuli – aktu chrztu świętego dziecka.

Harmonogram spotkań dla dzieci

Spotykamy się w salce pod plebanią (szklane wejście z boku budynku plebanii).

Po spotkaniu udajemy się na Mszę św.

Dzieci zostaną podzielone na grupy 25 września.

Terminy spotkań – zapraszamy serdecznie!

• 25 wrzesień godz.10.30 spotkanie wszystkich dzieci w salce katechetycznej.
  • 9 października na Mszy św. poświęcenie różańców
  • 16 października godz.10.30 – gr.I
  • 23 października godz.10.30- gr.II
  • W październiku – we wtorki i czwartki wszystkie dzieci uczestniczą w nabożeństwie różańcowym.
  • 6 listopada na Mszy św. poświecenie książeczek
  • 20 listopada godz.10.30 – gr. I
  • 27 listopad godz.10.30– gr. II
  • 4 grudnia na Mszy św. poświęcenie medalików
  • 11 grudnia godz.10.30 – gr.I
  • 18 grudnia godz.10.30 – gr.II
  • W grudniu zapraszamy na Roraty
  • 8 stycznia 2023 na Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z rodzicami (przynosimy świecę z Chrztu św.)