Św. Andrzej Bobola – patron Polski wybrany przez Boga, nie ludzi

Cudze chwalimy, swego nie znamy!

Jeżeli nie znasz św. Andrzeja Boboli, czas najwyższy, aby to nadrobić. Jego praca kapłańska i męczeńska śmierć za Wiarę i Ojczyznę przyniosły nagrodę od Najwyższego.

Dodajmy do tego liczne cuda, ratunek z wojen i spełnione przepowiednie dla Polski. Ze świecą szukać tak gorącego orędownika naszej Ojczyzny.

Jego powołanie przez Boga do opieki nad Polską można porównać z drugim zaszczytem – żądaniem Matki Bożej, aby nazywano Ją Królową Polski.

I tutaj historia się zapętla – Andrzej Bobola napisał samemu królowi tekst ślubowania na powyższą okazję. I Polska przetrwała, chociaż wydawało się, że upadnie pod naporem obcych wojsk.

Jesteśmy teraz w równie niebezpiecznym momencie historii (rok 2022).

Zmienia się porządek świata, gdzie nasz kraj jest pionkiem na szachownicy zdarzeń.

Dlatego wołam Cię Siostro i Bracie. Wzywajmy wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli. Aby wyprosił dla nas Łaskę przejścia przez dziejowe zawieruchy. Więcej! Andrzej obiecuje, że Polska rozkwitnie, gdy spełnimy jego prośbę.

Świadectwo księdza Józefa Niżnika, który ma niezwykłą relację ze św. Andrzejem.

Dowiedz się więcej

A może masz po drodze, aby pomodlić się przy relikwiach św. Andrzeja?

Najbliższe parafie są Lipuszu i Świeciu. Wybierz się tam lub niech Twoim celem będzie Strachocina, gdzie urodził się św. Andrzej i pojawił się ponownie, by stworzono tam Jego Sanktuarium.