Ogłoszenia duszpasterskie (2020.01.05)

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020

1. Poniedziałek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego

• Tego dnia będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Pobłogosławioną kredą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Formuła tradycyjna: K ✝ M ✝ B 2020 od inicjałów Mędrców albo formuła: C ✝ M ✝ B 2020 w nawiązaniu do Christus mansionem benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyte znaki “✝” to znaki Krzyża Jezusa Chrystusa.
  • Zgodnie ze zwyczajem – zostanie ogłoszona data Wielkanocy oraz innych świąt ruchomych.
  • Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.30 i 20.30.
  • Msza Święta w kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 8.30.
  • Ofiary zbierane do puszek zostaną przeznaczone na misje święte, jest to zimowa zbiórka w ramach akcji “Kolędnicy misyjni”.
  • Koncert kolęd w naszej parafii w wykonaniu zespołu Duval Bogusława Olszonowicza i ex Czerwone Gitary Bernarda Dornowskiego, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godzinie 17.00.
  • Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Orszak Trzech Króli w Gdyniszczegółowe informacje.

2. Niedziela, 12 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

• Msza Święta w kaplicy Sióstr Elżbietanek o godz. 8.30.
  • Ofiary zbierane na tacę drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii.

3. Kolęda w naszej parafii – 2020 rok

• Kolędę rozpoczynamy od 2 stycznia.
  • Msze św. w okresie kolędowym: od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00, a w sobotę o 18.00.
  • Msze św. przez cały styczeń w kaplicy Sióstr Elżbietanek: codziennie o godz.: 7.00 (niedziela 8.30).
  • Księża odwiedzają wiernych w godzinach: poniedziałek – piątek od 17.00, sobota od 14.00.
  • Szczegółowy plan kolęd znajdziesz tutaj.

4. Środa, 8 stycznia

• Spotkanie wspólnoty uwielbienia. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana i zasłuchania w słowo Boże.
  • Widzimy się, jak w każdą środę, o godz. 19.00 – do sali koło biura parafialnego.

5. Wolne intencje mszalne na styczeń.

• Informujemy, że mamy wolne intencje mszalne na ten tydzień oraz kolejne tygodnie miesiąca stycznia.
  • Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii albo do biura parafialnego.

6. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

7. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• W związku z nową stroną parafialną, szukamy: informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem

Czesława Sołtyska, z ul. Powstania Wielkopolskiego;
Witolda Steng, z Al. Zwycięstwa.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.