Ogłoszenia duszpasterskie (2020.02.02)

Niedziela: Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego 2020

1. Niedziela, 2 lutego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

• Kościół dziś tradycyjnie obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  • Szczególnie pamiętamy w modlitwie o osobach poświęconych służbie Bogu – braciach i siostrach zakonnych z różnych zgromadzeń, wdowach i dziewicach konsekrowanych oraz członkach świeckich instytutów życia konsekrowanego.
  • Polecamy naszej modlitwie wszystkie Siostry zakonne, które posługują na terenie naszej parafii prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Nich.

2. Niedziela, 2 lutego – koncert kolęd dla chorej Julki

• Dziś po Mszy św. o godzinie 13.00, Siostry Dominikanki z naszej parafii zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu dzieci i rodziców z prowadzonego przez Siostry przedszkola.
  • Podczas koncertu będzie można wesprzeć 6 miesięczną dziewczynkę chorującą na zanik mięśni

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – orędownika i opiekuna w chorobach gardła. Po Mszach św. będziemy udzielać wiernym specjalnego błogosławieństwa świecami, za wstawiennictwem tego świętego;
  • w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • we czwartek – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

4. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek i piątek miesiąca

• W czwartek po Mszy św. wieczornej: Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa za kapłanów i o nowe powołania oraz indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona wspólnymi Nieszporami.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa: od godz. 17.00 aż do Mszy św. wieczornej.

5. Środa, 5 lutego – spotkanie wspólnoty uwielbienia

• Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana i zasłuchania w słowo Boże na spotkanie wspólnoty uwielbienia, w każdą środę o godz. 19.00, do sali koło biura parafialnego.

6. Nabożeństwa w naszej parafii

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – w środy po Mszy św. wieczornej.
  • Różaniec w intencji pokoju – codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  • Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, trudnych małżeństw i zwaśnionych rodzin, każdego 22 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej.

7. Winnica Racheli – rekolekcje

• W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest artykuł o rekolekcjach: Winnica Racheli – uzdrowienie po aborcji. Film „Nieplanowane”, który wielu z nas obejrzało w grudniu, odsłonił prawdę o prawdziwych zniszczeniach, jakie powstają po dokonaniu aborcji.
  • Rekolekcje “Winnica Racheli” są pomocą w uzdrowieniu, uwolnieniu z poczucia winy i odzyskaniu wolności po dokonanej aborcji.
  • Numer telefonu (zaufania) 604 954 059 lub 737 90 30 99
  • E-mail: winnica.racheli@gmail.com
  • Więcej informacji tutaj

8. Nowa strona internetowa naszej Parafii

• W związku z nową stroną parafialną, szukamy: informatyków i grafików komputerowych, którzy chcieliby wspomóc redagowanie naszej strony.
  • Chętnych prosimy o kontakt z ks. Krystianem.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Osobowość roku 2019 – plebiscyt

• Dziennik Bałtycki 7 stycznia br. ogłosił plebiscyt na „Osobowość roku 2019”.
  • Kapituła nominowała naszego parafianina i autora felietonów na łamach biuletynu Orłowski Zwiastun – p. Sławomira Kitowskiego (prezesa TPO, animatora kultury i publicystę, organizatora otwartych spotkań kulturalnych pro publico bono w Domku Żeromskiego, inicjatora akcji społecznych w obronie krajobrazu kulturowego Orłowa, organizatora imprez dobroczynnych) – w kategorii: „Polityka, samorządność, społeczność lokalna” – za popularyzację wiedzy o historii, architekturze i współczesnej Gdyni oraz działalność w Towarzystwie Przyjaciół Orłowa na rzecz lokalnej społeczności.
  • Głosowanie trwa do 11 lutego 2020 r.
  • Jeden wysłany SMS (GSA.12 na numer 72355) to jeden głos.
  • Można też zagłosować kliknięciem na komputerze w link
  • Dziękujemy za każdy oddany głos.

11. Wyjazd letni dla dzieci do Włoch

• Organizujemy letni wyjazd dla dzieci do północnych Włoch: Wenecja, Padwa, Bolonia, Ravenna, Werona.
  • Termin – 28 czerwca – 5 lipca 2020.
  • Szczegółowy program znajdziemy tutaj

Wiesława Syrunowicza z ul. Kombatantów;
Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.