Ogłoszenia duszpasterskie (2020.02.16)

6. Niedziela zwykła

16 lutego 2020

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• W sobotę – przypada Święto Katedry Świętego Piotra, apostoła.
  • W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku, wspierając jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  • W przyszłą niedzielę, 23 lutego, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Sobota 22 lutego – comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity

• Comiesięczna modlitwa do św. Rity z błogosławieństwem róż (prosimy je przynieść ze sobą) i odczytaniem intencji – po zakończeniu Mszy św. o 18.00.
  • Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

3. Środa, 19 lutego – spotkanie wspólnoty uwielbienia

• Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana i zasłuchania w słowo Boże na spotkanie wspólnoty uwielbienia, w każdą środę o godz. 19.00, do sali koło biura parafialnego.

4. Piątek, 21 lutego – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii

• Zapraszamy wszystkich z piątku na sobotę (z 21 na 22 lutego).
  • Spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będzie dla nas motywacją do głębszego przygotowania się na czas Wielkiego Postu.
  • Na poszczególne godziny adoracji można zapisywać się do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.

5. Nabożeństwa w naszej parafii

• Nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, trudnych małżeństw i zwaśnionych rodzin, każdego 22 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej.
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – w środy po Mszy św. wieczornej.
  • Różaniec w intencji pokoju – codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

6. Msze Święte w kaplicy Sióstr Elżbietanek

• Informujemy, że w tym tygodniu (17.02. do 22.02.) Msze św. w kaplicy Sióstr Elżbietanek będą
    o godzinie 7.00 a w niedzielę bez zmian o godzinie 8.30.

7. Wolne intencje mszalne na ten tydzień oraz miesiąc luty

• Informujemy, że mamy wolne intencje mszalne na ten tydzień oraz na miesiąc luty.
  • Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii albo do biura parafialnego.

8. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.