Ogłoszenia duszpasterskie (2020.05.03)

4. Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020

1. NIEDZIELA, 3 maja

• Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele.
  • Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza, to szczególny dzień, kiedy modlimy się o powołania kapłańskie do posługi w Archidiecezji Gdańskiej.

2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św.:
    w dzień powszedni około godz. 18.30,
    w niedzielę około 19.30.

3. Wsparcie modlitewne i materialne parafii

• Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za troskę o sprawy finansowe parafii i kościoła.
  • Parafianie telefonicznie pytają jak można pomóc i wesprzeć parafię.
  • W odpowiedzi na Wasze gorące serca, podajemy na stronie internetowej numer konta bankowego: 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972
  • Dziękujemy za każdą ofiarę, dar serca jako kolektę niedzielną. Bóg zapłać.
  • Za wszystkich naszych dobrodziejów i ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższy wtorek, o godz. 8.00.

4. Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20)

• Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc, dlatego z wielką radością zapraszamy na wspólną modlitwę w kościele.
  • Według nowych rozporządzeń, od poniedziałku w naszym kościele jednorazowo na modlitwie może przebywać 40 osób.
  • Liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m kwadratowych powierzchni.
  • W związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele wprowadzamy w niedziele i święta dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.
  • Zapraszamy ludzi wiary do wspólnej modlitwy, na Msze św., różaniec w intencji pokoju i o ustanie pandemii na świecie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.
  • Nie bójmy się! Wszystko w rękach Boga! To On jest Panem tego Świata!

5. ŚRODA, 6 maja

• Zapraszamy na spotkanie modlitewne w każdą środę po wieczornej Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Spotkanie odbywać się będzie w kościele. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma św.

6. CZWARTEK, 7 maja – pierwszy czwartek miesiąca

• W czwartek po Mszy św. wieczornej: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po wieczornej mszy do godz. 20.00.

7. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

8. Pogotowie duchowe sióstr Urszulanek UR

• Zapraszamy wszystkich do duchowej z nami łączności w modlitwie w Waszych domach.
  • Osoby, które czują się samotne, potrzebują w tym czasie rozmowy i duchowego wsparcia, mogą dzwonić do nas.
  • Służymy taką pomocą w godz. od 10:00 do 12:30; tel. 728 891 107
  • Siostry Urszulanki UR, Orłowo.

9. Biuro parafialne w czasie pandemii

• Biuro parafialne otwarte:
  • Poniedziałek, godz. 16.00 – 18.00
    Środa, godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00
  • Pilne sprawy – prosimy o kontakt telefoniczny: 58 664 96 21

9. Zastrzyk słowa – komentarze do niedzielnej Ewangelii

Jerzego Chełmińskiego z ul. Wrocławskiej;
Lecha Reiwer z ul. Sędziowskiej;
Stanisława Bardzika z ul. Technicznej;
Ryszarda Makowieckiego z ul. Folwarcznej;
Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich

13. Dodatkowe informacje – zachęcamy do przeczytania:

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!