Ogłoszenia duszpasterskie (2020.05.24)

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św.:
    – w dzień powszedni około godz. 18.30,
    – w niedzielę około 19.30.

2. Wsparcie modlitewne i materialne parafii

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.
  • Obecnie poszerzamy drogę pożarową prowadzącą do wieży naszego kościoła, aby mógł tam dojechać wóz gaśniczy. Jest to nałożony na nas wymóg straży pożarnej, który musimy zrealizować do końca czerwca tego roku.
  • Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za troskę o sprawy finansowe parafii i kościoła.
  • W odpowiedzi na Wasze gorące serca, podajemy na stronie internetowej numer konta bankowego: 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972
  • Dziękujemy za każdą ofiarę, dar serca jako kolektę niedzielną. Bóg zapłać.

3. Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20)

• Według nowych rozporządzeń, od poniedziałku w naszym kościele jednorazowo na modlitwie może przebywać 50 osób.
  • Liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 10 m kwadratowych powierzchni.
  • W związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele wprowadzamy w niedziele i święta dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.
  • Zapraszamy ludzi wiary do wspólnej modlitwy, na Msze św., różaniec w intencji pokoju i o ustanie pandemii na świecie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

4. ŚRODA, 27 maja

• 27 maja w środę przypada jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza Tomasza Biedrzyckiego.
  • W środę na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Proboszcza.
  • Pamiętajmy o Nim w osobistej modlitwie, aby dobry Bóg Mu błogosławił oraz umacniał Go w trudzie posłudze duszpasterskiej.
  • Uroczystą Mszę św. dziękczynną za dar powołania i kapłaństwa Ksiądz Proboszcz będzie sprawował w przyszłą niedzielę, 31 maja, o godz. 10.00.

5. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

6. SOBOTA, 31 maja

• Zapraszamy na diecezjalne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 30 maja, które rozpocznie się czuwaniem dla poszczególnych grup w kościołach stacyjnych o godz. 20.00:
  • Żywy Różaniec w kościele Św. Trójcy Oo. Franciszkanów w Gdańsku;
  • Ruch Światło-Życie w kościele pw. św. Barbary w Gdańsku;
  • Marana Tha w kościele pw. św. Katarzyny Oo. Karmelitów w Gdańsku;
  • Wspólnoty Charyzmatyczne w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku;
  • Adoracja Indywidualna w ciszy w kościele pw. św. Józefa Oo. Oblatów w Gdańsku.
  • Czuwanie kończy się wspólną Eucharystią w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o północy.

7. NIEDZIELA, 31 maja

• W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
  • Tego dnia przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie w kościele lub kaplicy w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

8. Pogotowie duchowe sióstr Urszulanek UR

• Zapraszamy wszystkich do duchowej z nami łączności w modlitwie w Waszych domach.
  • Osoby, które czują się samotne, potrzebują w tym czasie rozmowy i duchowego wsparcia, mogą dzwonić do nas.
  • Służymy taką pomocą w godz. od 10:00 do 12:30; tel. 728 891 107
  • Siostry Urszulanki UR, Orłowo.

9. Biuro parafialne w czasie pandemii

• Biuro parafialne otwarte:
  • Poniedziałek, godz. 16.00 – 18.00
    Środa, godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00
  • Pilne sprawy – prosimy o kontakt telefoniczny: 58 664 96 21

10. Zastrzyk słowa – komentarze do niedzielnej Ewangelii

Norberta Mietlarka z ul. Balladyny;
Bogumiłę Wernerowską z ul. Rybnickiej..

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia:
  • wszystkim mamom, które obchodzą we wtorek (26 maja) swój dzień;
  • Księdzu Proboszczowi z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa, życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.