Ogłoszenia duszpasterskie (2020.05.31)

Niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

1. NIEDZIELA, 31 maja

• Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
  • Tego dnia przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie w kościele lub kaplicy w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź.
  • Dziś na zakończenie wszystkich Mszy św. odśpiewamy hymn dziękczynny Te Deum.
  • Dziś również po wieczornej Mszy św., ostatnie nabożeństwo majowe.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.:
    – w dzień powszedni około godz. 18.30,
    – w niedzielę około 19.30.

3. Nowe rozporządzenia władz Państwowych

• Informujemy, że zostały zniesione limity wiernych w kościołach.
  • Uczestnicząc w nabożeństwach należy jedynie zachować 2 metrowy odstęp miedzy osobami oraz usta i nos mieć zakryte.
  • W związku ze zniesieniem ograniczeniem liczby wiernych w kościele przez władze Państwowe, w niedzielę 7 czerwca będzie ostatnia dodatkowa Msza św. o 15.00.
  • Od 14 czerwca wracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych.

4. Inicjatywa parafialna – czerwcowa sztafeta postu o chlebie i wodzie

• Zachęcamy do włączenia się w naszą inicjatywę parafialnej sztafety czerwcowego postu o chlebie i wodzie, jako wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa za grzech nasze i całego świata.
  • Kto chciałby dołączyć się do tej sztafety postu, ofiarując Bogu jeden dzień czerwca o chlebie i wodzie, proszony jest o wzięcie koperty z obrazkiem na dany dzień, która jest wyłożona z tyłu kościoła.
  • Jeśli liczba chętnych przekroczy liczbę dni można dołączyć się wybierając sobie samemu dowolny dzień postu

5. Wsparcie modlitewne i materialne parafii

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele inwestycyjne.
  • Obecnie poszerzamy drogę pożarową prowadzącą do wieży naszego kościoła, aby mógł tam dojechać wóz gaśniczy. Jest to nałożony na nas wymóg straży pożarnej, który musimy zrealizować do końca czerwca tego roku.
  • Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za troskę o sprawy finansowe parafii i kościoła.
  • W odpowiedzi na Wasze gorące serca, podajemy na stronie internetowej numer konta bankowego: 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972
  • Dziękujemy za każdą ofiarę, dar serca jako kolektę niedzielną. Bóg zapłać.

6. Rok jubileuszowy 800 – lecie męczeńskiej śmierci św. Anioła z Sycylii

• Decyzją generała Zakonu Karmelitańskiego od 5 maja 2020 roku do 5 maja 2021 będziemy w Kościele obchodzili rok jubileuszowy 800 – lecia męczeńskiej śmierci św. Anioła z Sycylii jednego z pierwszych karmelitów, który przyczynił się do zatwierdzenia przez papieża Zakonu i jego rozpowszechnienia po całej Europie.
  • Z tej racji Stolica Apostolska udzieliła wszystkim, którzy w tym roku będą uczestniczyli we Mszach św. w karmelitańskich kościołach możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • Zapraszamy do nawiedzenia w czasie tego jubileuszu kościoła karmelitów pw. św. Katarzyny w Gdańsku.
  • Skorzystajmy ze skarbnicy łaski Kościoła

7. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

8. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W czwartek po Mszy św. wieczornej: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa: od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. Kapłani będą obecni w konfesjonale.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie: w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych księża udają się według ustaleń – na wyraźne życzenie chorego.

9. CZWARTEK, 4 czerwca

• 4 czerwca w czwartek przypada 32 rocznica święceń kapłańskich ks. Jerzego Malińskiego.
  • Pamiętajmy o Nim w osobistej modlitwie, aby dobry Bóg Mu błogosławił oraz umacniał Go w trudzie posłudze duszpasterskiej.

10. NIEDZIELA, 7 czerwca

11. Biuro parafialne w czasie pandemii

• Biuro parafialne otwarte:
  • Poniedziałek, godz. 16.00 – 18.00
    Środa, godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00
  • Pilne sprawy – prosimy o kontakt telefoniczny: 58 664 96 21

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim dzieciom, które obchodzą w poniedziałek (1 czerwca) swój dzień, oraz Księdzu Jerzemu z okazji 32 rocznicy święceń kapłańskich (4 czerwca), życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.