Ogłoszenia duszpasterskie (2020.06.07)

Niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2020

1. Nowe rozporządzenia władz Państwowych i Kościelnych

• Informujemy, że zostały zniesione limity wiernych w kościołach , oraz dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Został więc przywrócony obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  • Uczestnicząc w nabożeństwach należy jedynie zachować 2 metrowy odstęp miedzy osobami oraz usta i nos mieć zakryte.
  • W związku ze zniesieniem ograniczeniem liczby wiernych w kościele przez władze Państwowe, w niedzielę 7 czerwca będzie ostatnia dodatkowa Msza św. o 15.00.
  • Od 14 czerwca wracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych.

2. Wznowienie spotkań wspólnot duszpasterskich oraz przygotowań do sakramentów

Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentów:

Bierzmowanie:

• Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: 14 czerwca (niedziela) po Mszy św. o godzinie 11.30 w kościele,
  • a młodzież klas VIII SP na spotkanie organizacyjne w niedzielę 21 czerwca po Mszy św. o godzinie 11.30 w kościele.

Pierwsza Komunia Święta:

• Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.: 21 czerwca (niedziela) po Mszy św. o godzinie 11.30 w salce pod plebanią,
  • a rodziców pragnących zapisać dzieci na przygotowanie do I komunii św. w przyszłym roku, w niedzielę 28 czerwca bezpośrednio po mszy św. o godz. 11.30.

Kurs dla narzeczonych:

• Spotkania dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu w małżeństwa: od wtorku 9 czerwca o godzinie 19.00 w salce pod plebanią.

Spotkania  wspólnot duszpasterskich:

• Legion Maryi – poniedziałek godz.: 10.00;
  • Wspólnota św. Hieronima – środa godz.: 19.00;
  • Wspólnota Uwielbienia – w każdą środę po wieczornej Mszy św.
  • Wspólnota Maranta Tha – środa godz.: 19.00;
  • Młodzieży – wtorek godz.: 15.30.
  • Lektorów (LSO) – czwartek godz. 19.00;
  • Ministrantów (LSO) – sobota godz. 16.00.

3. Przedłużenie Komunii Świętej Wielkanocnej

• Arcybiskup Metropolita Gdański na mocy dekretu, przedłużył czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r.
  • Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
  • Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

5. CZWARTEK, 11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

• W Boże Ciało Msze św. w naszej parafii: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją wokół kościoła (około godz. 11.00), bezpośrednio po procesji około 12.00, o 18.30 i 20.30.
  • Procesja: Procesję Bożego Ciała w tym roku wyjątkowo odbędziemy czterokrotnie okrążając kościół i czterokrotnie zatrzymując się przy ołtarzu ustawionym na zewnątrz.
  • Na procesji nie obowiązują limity osób i zachowywanie odległości, ale usta i nos, poza sprawującymi liturgię, należy mieć zakryte.
  • Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o godz. 17.00.
  • Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym

6. PIĄTEK, 12 czerwca

• Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu (piątek 12 czerwca) w Archidiecezji Gdańskiej.

7. SOBOTA, 13 czerwca – Dzień Fatimski

• Po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00 czuwanie Fatimskie: procesja w ramach oktawy Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe, różaniec, uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie duszy  i ciała,  zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

8. NIEDZIELA, 14 czerwca

• W przyszłą niedzielę przypada 50-lecie święceń kapłańskich Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.
  • Pamiętajmy o Pasterzu naszej Archidiecezji w osobistej modlitwie, aby dobry Bóg Jemu błogosławił i przymnażał w Jego sercu wiarę, nadzieję i miłość.

9. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

✝ Henryka Weyer z placu Górnośląskiego.
Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.