Ogłoszenia duszpasterskie (2020.12.06)

II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2020

1. Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana

• Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  • Zapraszamy do wspólnego czuwania poprzez udział w codziennych roratach: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o 7.00 rano.
  • Dzieci i dorosłych prosimy o przyjście z lampionami.

2. NIEDZIELA, 6 grudnia

• Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Po mszach św. będą zbierana fundusze na pomoc misjonarzom pracującym na terenach byłego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać!

3. ŚRODA, 9 grudnia

• Spotkanie wspólnoty Uwielbienia po tegorocznych wieczernikach modlitwy, w środy o godz. 18.30, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Na spotkania przychodzimy z Pismem św. Spotkania odbywają się w kościele.
  • W najbliższą środę gościć będziemy ponownie na uwielbieniu ks. Łukasza z zespołem Dzięki Twej Łasce.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont ratunkowy naszego dachu

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na tacę na remont naszego dachu, a także za wszelkie wpłaty na konto parafialne.
  • W trakcie remontu doszły nieoczekiwane koszty wymiany instalacji elektrycznej, niezbędne do odbioru prac, gdyż obecna instalacja zagraża bezpieczeństwu pożarowemu.
  • Dzięki wam z pomocą Bożą będziemy mogli dokończyć renowacji więźby, wymiany dachu i starej instalacji elektrycznej. Brakuje nam jeszcze 35 000 zł. Bóg zapłać za wszelką pomoc!
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontututaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!

5. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

6. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz filmJak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

7. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ten dzień zapraszamy na Godzinę Świętą, o 12.00 w południe: będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, Modlitwa Anioł Pański, różaniec – część radosna i litania loretańska, a na koniec adoracja indywidualna do godz. 13.00. Matka Boża zapowiedziała, że jest to Godzina Łaski i nikomu nie odmówi, kto będzie w tej godzinie prosił.;

8. PIĄTEK, 11 grudnia

• Zapraszamy na wspólne uwielbienie i katechezę o Kościele prowadzoną przez wspólnotę MaranaTha, w najbliższy piątek, 11 grudnia, po wieczornej Mszy św., jak w każdy drugi piątek miesiąca.

9. Adwentowa nocna adoracja Najświętszego Sakramentu

• Zapraszamy na adwentową, całonocną, adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.

10. NIEDZIELA, 13 grudnia

• W przyszłą niedzielę przypada również 13. dzień miesiąca i nasze comiesięczne czuwanie fatimskie.
  • Po Mszy św. o godzinie 18.30: różaniec, wspólne uwielbienie, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

11. Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny

• Po mszach św. wspólnota Legion Maryi rozprowadza opłatki na stół wigilijny i świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece po 6 zł, duże po 16 zł.
  • Opłatki za dobrowolną ofiarę, przeznaczoną na prace inwestycyjne trwające przy naszym kościele.

12. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialnyOrłowski Zwiastunznajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Jerzego Wróblewskiego z ul. Wrocławskiej;
✝ Mirosława Obrzud z ul. Przebendowskich;
✝ Jarosława Kawittera z ul. Ks. St. Zawackiego.

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.