Ogłoszenia duszpasterskie (2020.06.28)

13. Niedziela zwykła

28 czerwca 2020

1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii

• Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe jeszcze tylko do wtorku po wieczornej Mszy św.:
    – około godz. 18.30.

2. Nowe rozporządzenia władz Państwowych i Kościelnych

• Informujemy, że zostały zniesione limity wiernych w kościołach, oraz dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Został więc przywrócony obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  • Wracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych.
  • W niedzielę i święta Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (z udziałem dzieci), 13.00, 18.30 i 20.30.

3. Przedłużenie Komunii Świętej Wielkanocnej

• Arcybiskup Metropolita Gdański na mocy dekretu, przedłużył czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca (poniedziałek), a więc tylko jeszcze do jutra.
  • Spowiedź w naszej parafii podczas każdej Mszy św.
  • Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
  • Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich.
  • W trosce o podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób przystępujących do Komunii Św. w czasie pandemii Komunię św. przyjmujemy wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, w miarę możliwości klęcząc, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz z rozdającym.
  • Komunię Św. bowiem przyjmujemy bez maseczki ochronnej. Osoby mające trudność z klękaniem mogą przyjmować ją na stojąco.
  • Niech postawa klęcząca przy przyjmowaniu Komunii Św. będzie wyrazem naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem głębokiego szacunku.

4. Wznowienie przygotowań do sakramentów

Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentów:

Bierzmowanie w 2021:

• Młodzież, która w tym roku kończy klasę VIII SP prosimy o zapisy do sakramentu bierzmowania w 2021 roku.
  • Więcej informacji – tutaj

Pierwsza Komunia Święta w 2021:

• Rodziców pragnących zapisać dzieci na przygotowanie do I komunii św. w przyszłym roku, dziś w niedzielę 28 czerwca bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.
  • Więcej informacji – tutaj

Kurs dla narzeczonych:

• Spotkania dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu w małżeństwa: do wtorku 29 czerwca o godzinie 19.00 w salce pod plebanią.
  • Przez okres wakacyjny spotkania dla narzeczonych zostają zawieszone.

5. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

6. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W czwartek po Mszy św. wieczornej: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa: od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. Kapłani będą obecni w konfesjonale.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie: w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych księża udają się według ustaleń – na wyraźne życzenie chorego

7. Nabór kandydatów do Gdańskiego Seminarium Duchownego

• Gdańskie Seminarium Duchowne przyjmuje kandydatów na studia filozoficzno-teologiczne, dla kandydatów do kapłaństwa.
  • Więcej informacji znajdziesz tutaj

8. Rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Obłużu

• Informujemy rodziców i uczniów o trwającej rekrutacji do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu na rok szkolny 2020/2021.
  • Gdyński KATOLIK to bezpłatna szkoła o wysokim poziomie kształcenia w profilu humanistycznym, bio-medycznym i politechnicznym oraz wychowania w duchu wartości chrześcijańskich.
  • Szczegółowe informacje znajdą Państwo na tej stronie internetowej

9. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialnyOrłowski Zwiastunukaże się dopiero po wakacjach.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacyjny urlop życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. i o odpowiednim stroju w kościele.