Ogłoszenia duszpasterskie (2020.08.16)

20. Niedziela zwykła

16 sierpnia 2020

1. Nominacje w Archidiecezji Gdańskiej

• W związku z przejściem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, papież Franciszek ustanowił od dn. 13 sierpnia 2020 r. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej.
  • Ksiądz biskup będzie kierował naszą archidiecezją do czasu ustanowienia przez Stolicę Apostolską nowego arcybiskupa metropolity gdańskiego.
  • Wspieramy modlitwą biskupa Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

2. NIEDZIELA, 16 sierpnia

• Dziś w  niedzielę 16 sierpnia przeżywamy dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu.
  • Po każdej Mszy św., będzie można złożyć ofiary do puszek na potrzeby wszystkich poszkodowanych w wyniku wybuchu.

3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

4. SOBOTA, 22 sierpnia

• Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  • Intencje do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

• Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w piątek (21.08.), po wieczornej Mszy św. do Mszy św. o godz. 7.00  w sobotę (22.08.).
  • Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu z tyłu kościoła.

6. Sytuacja epidemiologiczna

• Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Podczas udziału w nabożeństwach i we Mszach św. zakrywamy usta i nos.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.

7. Wolne intencje mszalne

• W miesiącu sierpniu i wrześniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

8. Rekrutacja do Gdańskiego Seminarium Duchownego

• Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni.
  • Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci
    będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.
  • Więcej informacji dotyczących rekrutacji na stronie internetowej Gdańskiego Seminarium Duchownego.

9. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

• W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:
  • Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialnyOrłowski Zwiastunukaże się dopiero po wakacjach.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacyjny urlop życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
  • W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. i o odpowiednim stroju w kościele.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi