Ogłoszenia duszpasterskie (2020.09.13)

24. Niedziela zwykła

13 września 2020

1. Rekolekcje przed odpustem parafialnym

• Rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje przed odpustem parafialnym, które głosi O. Tomasz Litwiejko, karmelita bosy z Sopotu.
  • Witamy w naszej parafii Ojca Tomasza i prosimy o światło Ducha Świętego dla Niego w głoszeniu Słowa Bożego.
  • Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy  tutaj

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we wtorek – o godzinie 18.00 w naszym kościele parafialnym uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • Liturgii przewodniczyć będzie J. E. Bp Wiesław Mering Ordynariusz Włocławski, który pochodzi z naszej parafii, a grób jego rodziców znajduje się na naszym cmentarzu.
  • W czasie uroczystości zostanie również udzielony sakrament bierzmowania naszej młodzieży;
  • w środę – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży. W sposób szczególny zapraszamy młodych naszej parafii na Msze św. w ten dzień o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  • Pamiętajmy w ten dzień w modlitwie również o tych młodych, którzy zagubili się w życiu i zapomnieli o Panu Bogu. Przyjmijmy komunię św. w ich intencji.

3. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.

4. Sytuacja epidemiologiczna

• Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Podczas udziału w nabożeństwach i we Mszach św. zakrywamy usta i nos.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

5. Wolne intencje mszalne

• W miesiącu wrześniu i październiku mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

6. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła

Wiesława Bratnikow z ul. Kaczewskiej;
Stanisława Wróblewskiego z ul. Limbowej;
Zbigniewa Hildebrandt z ul. Orłowskiej.

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.