Ogłoszenia duszpasterskie (2020.09.27)

26. Niedziela zwykła

27 września 2020

1. Zbiórka do puszek

• Dziś po Mszach św. do puszek można złożyć ofiary dla uchodźców, którzy ucierpieli w skutek pożaru na wyspie Lesbos, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym.
  • Natomiast za tydzień w niedzielę zbiórka na Stolicę Apostolską, która w tym roku, ze względu na pandemię potrzebuje szczególnego wsparcia.
  • Polecamy ją waszej ofiarności za tydzień.

2. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

3. Nabożeństwa w naszej parafii:

• Zgodnie z życzeniem Matki Bożej, codziennie odmawiamy różaniec w intencji pokoju na świecie, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • W każdą środę po wieczornej Mszy św. – Nowenna do Matki Bożej
  • W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00, która rozpoczyna się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończy wspólnymi nieszporami.
  • W każdy drugi piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na katechezę o Kościele i wspólną adorację z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą.
  • W każdy 13 dzień miesiąca na czuwanie fatimskie.
  • W każdy 22 dzień miesiąca na nabożeństwo do św. Rity.

4. Spotkania  wspólnot duszpasterskich:

• Legion Maryi – poniedziałek godz.: 8.30;
  • Wspólnota młodzieżowa Emmanuel – wtorek godz.: 16.00;
  • Wspólnota św. Hieronima – środa godz.: 19.00;
  • Wspólnota Uwielbienia – w każdą środę po wieczornej Mszy św. w salce koło biura parafialnego.
  • Wspólnota Maranta Tha – środa godz.: 19.00;
  • Wspólnota Żywego Różańca – pierwsza sobota miesiąc po Mszy św. o godzinie 8.00.
  • Ministrantów, lektorów i kandydatów do LSO – sobota godz. 16.00.

5. W liturgii tego tygodnia również obchodzimy

6. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po do godz. 20.00 zakończona nieszporami.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00. Na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św., odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do chorych Księża z komunią św. udają się według indywidualnych ustaleń.
  • Nowych chorych, którzy chcieliby, aby kapłan nawiedzał ich raz w miesiącu z komunią św., należy zgłaszać w zakrystii po Mszach św., lub w biurze parafialnym.

7. CZWARTEK, 1 października

• Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik i zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Różaniec w naszej parafii odmawiamy codziennie o godz. 17.30,
    a w niedzielę o godz. 18.00.

8. Studia podyplomowe z teologii

• Kolegium Teologiczne w Gdyni zaprasza na studia podyplomowe z teologii.
  • Bliższe informacje na ich stronie internetowej

9. Szkoła Biblijna

• W październiku rozpoczyna się kolejny rok zajęć Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej – wykłady popularnonaukowe dla dorosłych, które odbywają się w Gdyni w kościele NSPJ.
  • Bliższe informacje na ich stronie internetowej

10. Sytuacja epidemiologiczna

• Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Podczas udziału w nabożeństwach i we Mszach św. zakrywamy usta i nos.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

11. Wolne intencje mszalne

• W miesiącu październiku mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

12. NIEDZIELA, 4 października

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30 będzie błogosławieństwo różańców dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia w przyszłym roku pierwszej komunii św.

13. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

14. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła

15. Ostatnie pożegnanie

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

Krystynę Paczyńską z Placu Górnośląskiego;
Elżbietę Sornik z ul. Świerkowej;
Tadeusza Gorczyńskiego z ul. Wrocławskiej;
Józefa Kuzior z Al. Zwycięstwa.

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.