Ogłoszenia duszpasterskie (2020.10.11)

28. Niedziela zwykła

11 października 2020

1. PAŹDZIERNIK – nabożeństwa różańcowe

• Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00.

2. NIEDZIELA, 11 października – XX Dzień Papieski

• Dziś przypada XX Dzień Papieski i po Mszach św. będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.

3. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.

4. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

5. PONIEDZIAŁEK, 12 października

• Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w przyszły poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.00 i różańcu do Siedmiu Boleści.

5. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia przypada 13. dzień miesiąca i nasze comiesięczne czuwanie fatimskie. Po Mszy św. wieczornej ostatnia w tym roku procesja fatimska, różaniec, uwielbienie, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała i na koniec modlitwa wstawiennicza.
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w piątek –wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 42. rocznica wyboru Jana Pawła II;
  • w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

6. NIEDZIELA, 18 października

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna.
  • W naszej parafii na Mszach św. gościć będziemy znanego nam już O. Leszka Czeluśniaka z Kibeho w Rwandzie, z Afryki, gdzie Matka Boża w latach osiemdziesiątych objawiała się i prosiła o odmawianie różańca do siedmiu boleści.
  • Od kilku tygodni w niedzielne południe, w telewizji w programie pierwszym, po magazynie Między Ziemią a Niebem, jest pokazywany film o jego misji w Afryce.
  • Zapraszamy na to spotkanie z O. Leszkiem podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszach św. będzie można wesprzeć go w jego pracy misyjnej w sanktuarium w Kibeho, jak również do puszek będą zbierane fundusze na pomoc misjonarzom w ramach jesiennej zbiórki na Misje św.
  • Bóg zapłać za wsparcie pracy misyjnej Kościoła, jak  i O. Leszka w jego pracy w Rwandzie.

7. Sytuacja epidemiologiczna

• Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Podczas udziału w nabożeństwach i we Mszach św. zakrywamy usta i nos.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

11. Wolne intencje mszalne

• W miesiącu październiku mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  • W naszej parafii jest możliwość zamawiania Mszy św. gregoriańskich za zmarłych i Mszy św. suplikacyjnych – 9 mszy błagalnych o potrzebne łaski.
  • Intencje możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach otwarcia biura parafialnego.

12. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

13. Wolontariat domowy – opieka nad starszymi

• Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza do włączenia się w wolontariat domowy – opiekę nad osobami starszymi w domu.
  • W zakrystii można zgłaszać osoby z naszej parafii zarówno do opieki, jak i osoby pragnące się opiekować osobami starszymi – wolontariuszy.
  • W ten sposób powstanie w ramach Caritas sieć wymiany osób potrzebujących i opiekujących się potrzebującymi.
  • Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas.

14. Kartki na wypominki

• Z tyły kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Za wypominanych zmarłych będziemy odmawiać różaniec w oktawie
    Uroczystości Wszystkich Świętych.

15. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Watykańskie czasopismo – L’ Osservatore Romano;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła

Czesława Wąsowicz z ul. Mysłowickiej;
Józef Kwiatkowski z ul. Jaworowej.

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.