Otwarcie kaplicy w „Tropiku”

Nowa kaplica już jest!

Z przyjemnością informujemy, że po wielu staraniach i pracach mamy nową kaplicę katolicką w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Do dnia uroczystego poświęcenia i otwarcia prowadziła wytrwała praca, pozyskiwanie darczyńców i środków finansowych.

Główny ciężar tych prac wziął na siebie ks. Andrzej Jereczek – wikariusz, kapelan szpitali w Gdyni Redłowie. Dziękujemy za to dzieło, które będzie służyć wielu chorym!

Kaplica znajduje się oczywiście pod opieką naszej Parafii. To dla nas zaszczyt, ale też obowiązek wspierania księży w tej sprawie.

Akt poświęcenia został dokonany przez arcybiskupa Tadeusza Wojdę SAC, które miało miejsce w 2 grudnia 2022 roku, o godz. 12.00.

Skrótu SAC używają księża Pallotyni, którzy tworzą Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (łac. Societas Apostolatus Catholici – SAC). Jest to katolicka wspólnota księży i braci, założona przez św. Wincentego Pallottiego w pierwszej połowie XIX wieku.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z uroczystości.

Kliknij w wybrane zdjęcie, aby je powiększyć.