Pielgrzymka 2022 (Chorwacja / Medjugorie)

• Główne punkty: Medjugorie, dolina rzeki Neretwy, wyspa Brać, Marija Bistrica, Kraków Łagiewniki
  • Termin: 20-30 czerwca 2022
  • Koszt: 890 zł + 340 Euro

Program wycieczki

1 dzień

• Godz. 4:00 wyjazd z Gdyni Orłowo. Przejazd do Częstochowy.
  • Msza Święta na Jasnej Górze.
  • Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu (obiadokolacja, nocleg).

2 dzień

• Msza Święta, a następnie śniadanie.
  • Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Medjugorje (przyjazd w późnych godzinach wieczornych).
  • Zakwaterowanie w pensjonacie, kolacja, nocleg.

3–7 dzień

• Pobyt w Medjugorje.
  • Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie międzynarodowym, wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżewac, wspólne wejście na Wzgórze Podbrdo. W miarę możliwości spotkania.
  • W jednym dniu wyjazd na wodospady (wstęp 10 Euro).
  • W tych dniach 2 posiłki dziennie : śniadanie i obiad.

8 dzień

• Msza św. w Wiosce Matki (Majćino Selo).
  • Śniadanie, przejazd do Chorwacji.
  • Od 10.30 wyjazd autokarem do Doliny Neretwy – największej rzeki Dalmacji, która tworzy u ujścia do Adriatyku deltę. Jest też terenem kanałów przekopanych wśród dawnych mokradeł. Skarb środziemnomorskiej przyrody, a „diamentem” tego terenu jest jezioro Kuti (ogromne stare „wywierzysko” wodne z bogactwem fauny i flory). Jest to spływ łodziami kanałami wśród gęstwiny sitowia (trsteniki) do ośrodka agroturystycznego rodziny Crncević (odpoczynek w ogrodzie, przyjemność dla podniebienia – specjalności domowej kuchni: ryba, mięso, owoce morza, warzywa i owoce, degustacja domaćego wina, zabawa przy „żywej” muzyce dalmatyńskiej).
  • Jeżeli będzie można (względy epidemiologiczne) – powrót do Medjugorje, udział w nabożeństwie wieczornym obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

• Śniadanie, 5.30 wyjazd, 8.00 Msza św. w Veprić.
  • Dla wszystkich: plażowanie i spacery, obiadokolacja, nocleg.
  • Dla chętnych rejs statkiem (za dodatkową opłatą ok. 25 Euro). Fish Picnic (Wyspa Brać m. Povlja) to półdniowy rejs statkiem, który rozpoczyna się około godz. 9.00. Wycieczka jest dla miłośników morza i naturalnego piękna śródziemnomorskiej przyrody. Poczujecie typową dalmatyńską atmosferę. Zachęcamy do kąpieli (2h) na wyspie Brać w m. Povlja.
  • Godz. 12.00 – Agapa: ze świeżo upieczonymi rybami, dobrym lokalnym winem.
  • Po Fish Picnic wyjazd w kierunku Novi Grad na Dobri, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

• Msza Święta, a następnie śniadanie.
  • przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Marija Bistrica (modlitwa, zwiedzanie),
  • przejazd  do Czech (zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg).

11 dzień

• Śniadanie, przejazd  do Polski.
  • Msza Święta w Krakowie Łagiewnikach (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego),
  • obiad i powrót do Gdyni około godz. 22.30.

Świadczenia

• przejazd autokarem klasy turystycznej,
  • ubezpieczeń KL i NNW,
  • 10 noclegów w hotelach, pensjonacie  (w pokoje 2, 3, 4 os.),
  • wyżywienie wg programu,
  • opieka pilota i duszpasterska.

Uwagi

• Dodatkowy koszt: dopłacamy 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (opłata obowiązkowa) i Turystyczny Fundusz Pomocowy wliczony w cenę.
  • Bilety wstępu we własnym zakresie, wodospady – 10 Euro, rejs statkiem i Fish Picnic (25 Euro), rejs Foto Safari (25 Euro).
  • Wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ.
  • Zabieramy ze sobą m.in.: radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia, aby słuchać tłumaczenie Mszy św. na język polski, stroje kąpielowe, nakrycie głowy, suchy prowiant.
  • Osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
  • Zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 890  zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane  osobowe: imię i nazwisko, adres.