Pielgrzymka – „Moc zawierzenia” 6-7.4.2024

Trasa: GDYNIA- GIDLE- CZĘSTOCHOWA- OBORY- GDYNIA

DWUDNIOWA PIELGRZYMKA NA ZAWIERZENIE SIEBIE I WSZYSTKICH SPRAW MATCE BOŻEJ I JEJ NIEPOKALANEMU SERCU

TERMIN: 6-7 KWIETNIA 2024 R.

• W pielgrzymce będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni parafianie.
  • Spotkanie przed pielgrzymką – odbędzie się 4 kwietnia 2024 po wieczornej Mszy Świętej.

Dzień 1

Wyjazd z Gdyni o 05:30. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Gidelskiej– Uzdrowienie Chorych. Do godności bazyliki mniejszej gidelski kościół podniósł w 1989 roku papież Jan Paweł II.

Według tradycji miejscowy rolnik Jan Czeczek wyorał maleńką figurkę Matki Bożej, która wkrótce zasłynęła cudami. Całość przekazu przedstawiono na obrazach w bazylice. Gidle, jako miejsce słynące z otrzymania niezliczonych łask, nawiedzane jest do dnia dzisiejszego przez liczne rzesze pielgrzymów.

Nawiedzili je również polscy królowie: Władysław IV Waza, Jan II Kazimierz i Michał Korybut Wiśniowiecki oraz nuncjusz apostolski ks. Achilles Ratti przyszły papież Pius XI.

Następnie przejedziemy do Sanktuarium Krwi Chrystusa, gdzie zostaniemy indywidulanie pobłogosławieni relikwiami Krwi Pana Jezusa, które pochodzą z Golgoty.

Kolejno udamy się do miejsca naszego zakwaterowania w pobliżu jasnogórskiego klasztoru, gdzie spożyjemy obiadokolację.

• O godzinie 17:00 na Jasnej Górze rozpoczyna się spotkanie formacyjne przygotowujące do aktu zawierzenia.
  • O Godzinie 18:30 rozpocznie się najważniejszy punkt pielgrzymki – Msza Święta w Kaplicy Cudownego
    Obrazu podczas której zawierzymy siebie i wszystkie nasze sprawy Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski,
    nastąpi również zawierzenie parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni Orłowie przez proboszcza parafii
    Księdza kanonika dr Tomasza Biedrzyckiego.

Dzień 2

Wyjazd z Częstochowy o 06:00, stąd udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, gdzie w ołtarzu
głównym znajduje się łaskami słynąca figura Matki Bożej Bolesnej (Pietà).

Została ona wykonana na początku XV wieku przez biegłego w sztuce karmelitę z konwentu bydgoskiego i już w tym mieście uznana za cudowną. W 1605 r. została przywieziona z kościoła karmelitów w Bydgoszczy i pozostała w Oborach na stałe. 18 lipca 1976 roku kard. Stefan Wyszyński dokonał jej uroczystej koronacji figury i od tego momentu nazywana jest Patronką Ziemi Dobrzyńskiej.

O godzinie 11:30 weźmiemy udział we Mszy Świętej, po której nastąpi modlitwa w intencji chorych oraz będzie
możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, który jest znakiem szczególnej opieki Matki Bożej.

Następnie udamy się na obiad do baru „Karmelek” znajdującym się na terenie Sanktuarium. Powrót do Gdyni ok 19:30.

Informacje organizacyjne

Zakwaterowanie: w Domu Pielgrzyma obok Jasnej Góry (pokoje 3- 4 osobowe z łazienką)

Transport: komfortowy autokar (klimatyzacja, video)

Ubezpieczenie: CL i NNW

Wyżywienie: Obiadokolacja w sobotę, obiad w niedzielę

Koszt: 450 zł / osoba

ZAWARTE W CENIE: dodatkowe koszty związane z realizacją programu, wypożyczenie sprzętu Tour Guide, składki do UFG i UFT, ofiary w odwiedzanych Sanktuariach.

Trasa Przejazdu Autokaru:

• Gdynia Orłowo w okolicach parafii- Sopot (zatoczka autobusowa naprzeciwko II LO)
  • Gdańsk Oliwa (zatoczka autobusowa przy pętli tramwajowej)
  • Gdańsk Główny (zat. autobusowa przed KFC)
  • Pruszcz Gdański

Jak się zapisać

Prosimy o kontakt z koordynatorami:

• Iwona – tel. 516 563 909
  • Leszek – tel. 698 269 364