Msza Święta jest źródłem i szczytem życia Kościoła

Pan Jezus obiecuje wielkie Łaski tym, którzy nabożnie uczestniczą we Mszy (jednak nie zaniedbując obowiązków wynikających ze Twojego stanu np. małżeńskich, rodzicielskich).

Jak ważna jest Msza św.? Pięknie wyjaśnił to św. Jan Vianney, legendarny Proboszcz z Ars.

8.30 – (po Mszy św. GODZINKI)
10.00 – (z udziałem młodzieży)
11.30 – (z udziałem dzieci)
13.00 – (w I i III Niedzielę są udzielane Chrzty św.)
– Msze recytowana (bez śpiewu)

18.30 (na pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną odmawiamy różaniec)

Msze w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych

Codziennie – godz. 8.00
Adres: ul. Cumowników 8, 81-517 Gdynia Orłowo, tel. 58 624 86 58

Nabożeństwa i Modlitwa w ciągu roku

Codziennie

Różaniec, godz. 18.0

• W naszej parafii , zgodnie z życzeniem Matki Bożej, codziennie odmawiamy różaniec w intencji pokoju na świecie.
  • Zapraszamy Cię pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

Co tydzień

PONIEDZIAŁEK

• Różaniec do siedmiu boleści Maryi – zapraszamy na wspólne towarzyszenie bolejącemu sercu Maryi w modlitwie różańca do siedmiu boleści Maryi, który, ma nam pomóc wzbudzić żal za grzechy prowadzący do zbawienia.
  • W każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji tych, którzy:
    • żyją jakby Boga nie było, za tych,
    • nie mają poczucia grzechu, a także
    • za naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu.

ŚRODA

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św., połączona w roku Św. Józefa z Litanią do Św. Józefa.

CZWARTEK

• Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, w każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 20.00. Przeczytaj dlaczego Adoracja jest ważna.

Co miesiąc

Nabożeństwo Fatimskie

• Nasze comiesięczne czuwanie fatimskie: procesja z figurą fatimską i różaniec fatimski. O godz. 18.00 (przed Mszą św. wieczorną) rozważamy tajemnice radosne Różańca św.
  • Po Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem fatimskim oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu (odmawiamy dwie części Różańca św.).

Nabożeństwo do św. Rity

• każdego 22-go dnia miesiąca po wieczornej Mszy Świętej.

W ramach roku liturgicznego

Wielki Post

Maj

• Maj to miesiąc maryjny. Za wstawiennictwem Matki Bożej modlimy się odprawiając „nabożeństwa majowe” po wieczornej Mszy św.
  • Do codziennego słuchania zachęcił nas w maju 2023r. ksiądz Mirosław Adaszkiewicz z Niepokalanowa. Zapraszamy Cię do wysłuchania serii krótkich audycji przybliżających nam Matkę Bożą. Słuchaj, wzrastaj w wierze i czci do Królowej Polski

• Lipiec w Kościele poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa.
  • Zachęcamy do indywidualnego odmawiania litanii do Krwi Chrystusa.
  • Skąd wziął się ten szlachetny lipcowy kult? Przeczytaj na stronie Misjonarzy Krwi Chrystusa lub tutaj.
  • Początki lipcowego kultu Przenajświętszej Krwi Chrystusa sięgają XIX wieku. Odrodził się pod wpływem ataków na religię katolicką (sytuacja dzisiaj jest podobna, prawda?). To nabożeństwo jest odpowiedzią na modernizm wkraczający do Kościoła. Kolejni papieże bardzo zachęcali do praktykowania tego kultu, odnawiali go i często przywoływali.

Październik

• Miesiąc różańcowy. Na wspólny różaniec zapraszamy codziennie o godz. 18.00 (przed wieczorną Mszą Świętą).
  • W ostatnich latach Matka Boża nawołuje do tej modlitwy w coraz częstszych objawieniach na całym świecie. Z krwawymi łzami płynącymi z oczu wzywa nas do nawrócenia, bo czas jest bliski!

Listopad / Grudzień (data jest ruchoma)

• Adwent – to radosne oczekiwanie na przyjście Pana!
    • Zapraszamy na Roraty – szczególnie dzieci.
    • Uczmy je tego pięknego zwyczaju. Dowiedz się więcej o tym świętym czasie.