Ogłoszenia duszpasterskie (2020.11.01)

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2020

1. Listopad – różaniec za wypominanych zmarłych

• W oktawie Wszystkich Świętych zapraszamy na różaniec za zmarłych codziennie o 17.30 a w niedzielę o godz.18.00.
  • Wypominki roczne przyjmujemy od 2 do niedzieli 15 listopada, w zakrystii lub w czasie otwarcia biura parafialnego.
  • Tegoroczny różaniec za zmarłych i śpiewane na koniec Mszy św. Suplikacje niech będą naszą odpowiedzią dobra i modlitwy na wszelkie zło, którego doświadczamy ostatnio. Łączmy się w tych dniach wszyscy na modlitwie różańcowej.

2. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

3. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zakrywanie nosa i ust w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

4. Prace remontowe w naszym kościele

• Rozpoczęliśmy remont i wymianę spróchniałych elementów XVI wiecznej więźby dachowej na naszym kościele.
  • Ratowanie unikatowej sztuki ciesielskiej z XVI wieku było koniecznością.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Prace polecamy opiece Matki Bożej i Świętych Aniołów Stróżów.
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!

5. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po do godz. 20.00 zakończona nieszporami.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00. Na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św., odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.00.
  • W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

6. Wypominki roczne

• Wypominki roczne będą przyjmowane od 2 listopada do niedzieli 15 listopada w zakrystii lub godzinach otwarcia biura parafialnego.

7. Cmentarz parafialny zamknięty

• W związku z wytycznymi rządowymi cmentarz parafialny w Gdyni-Orłowie jak i gdyńskie cmentarze komunalne zostaną zamknięte w dniu 30.10. 2020 o godz. 24.00 i otwarte 03.11.2020 r. o godz. 7.00.
  • W czasie Mszy św. i nabożeństw w kościele, bramy będą otwarte, aby wierni mogli wejść do kościoła.
  • Usilnie prosimy aby nie wykorzystywać tego czasu do porządkowania grobów!
  • W ten sposób narażamy parafię na ponoszenie odpowiedzialności karnej.

8. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła. W nim znajduje się lista wszystkich zmarłych parafian od 1 listopada 2019 roku do 1 listopada 2020.

Bożemu Miłosierdziu polećmy wszystkich zmarłych parafian oraz spoczywających na naszym cmentarzu.
Pomódlmy się w ich intencji: Dobry Jezu...

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.