Ogłoszenia duszpasterskie (2020.03.15)

3. Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020

1. Komunikat Episkopatu Polski – w zw. z sytuacją epidemiologiczną!

• Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu!
  • Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 15.00 (dodatkowa); 18.30 i 20.30.
  • Różne sytuacje zagrożenia, jakich doświadcza człowiek, są przestrogą Bożą i wezwaniem do nawrócenia dla ludzkości i pojedynczego człowieka, który żyje, jakby Bóg nie istniał.
  • W tym duchu odczytujemy również obecną sytuację.
  • Zachęcamy do jeszcze gorliwszej modlitwy i oddania się pod opiekę Bożą.
  • Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych i otaczajmy naszych bliskich, krewnych i sąsiadów opieką.
  • Po błogosławieństwie, na zakończenie Mszy św. będziemy śpiewać w tej intencji Suplikację.
  • Chrześcijanin wszystkie te sytuacje trudne przeżywa w zaufaniu do Boga i nie ulega lękowi tego świata.
  • Episkopat Polski osobom w grupie ryzyka udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 29 marca, który należy zastąpić uczestnictwem poprzez transmisje telewizyjne i radiowe.
  • Dla wszystkich pozostałych wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 w niedzielę, aby nie przekraczać wymaganej rozporządzeniem liczby 50 osób na zgromadzeniu liturgicznym. Tych, dla których nie starczy miejsc w kościele w godzinach największego uczestnictwa, zapraszamy na tą dodatkową Mszę św.

2. Nabożeństwa w naszej parafii w zw. z sytuacją epidemiologiczną

• W związku z zaistniałą sytuacją, na mocy dekretu Metropolity Gdańskiego, zawieszamy publiczne nabożeństwa i spotkania wspólnot duszpasterskich, a także kurs przedmałżeński.
  • Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii jest we wszystkie niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o 15.00 do wieczornej Mszy św. o 18.30.
    W czwartek po wieczornej Mszy św. w godz. 18.00 – 20.00.
  • Ponadto dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w godz. 16.30 – 18.00, w czasie której zachęcamy do indywidualnego przeżywania Drogi Krzyżowej.
  • Przypominamy też o modlitwie różańcowej w intencji pokoju i o zmiłowanie Boże dla nas w tych trudnych czasach przed każdą wieczorną Mszą św.

3. CZWARTEK, 19 marca

• Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4. NIEDZIELA, 22 marca – comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity

• Comiesięczna modlitwa do św. Rity z błogosławieństwem róż (prosimy je przynieść ze sobą) i odczytaniem intencji oraz błogosławieństwem relikwiami – po zakończeniu Mszy św. o 18.30.

5. Udział w uroczystościach beatyfikacyjnych – Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Każdy, kto indywidualnie chciałby udać się do Warszawy i wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę, 7 czerwca 2020 r.,
  • już od tej niedzieli prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na kartę wstępu w zakrystii.
  • Zgłoszenia będziemy przyjmować do 20 marca br.

6. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

Halinę Bosiacką z ul. Sieradzkiej.

13. Modlitwa o ustanie epidemii

• Drodzy Parafianie,
    codziennie o 20.30 my – Wasi Kapłani,  w obecności Najświętszego Sakramentu,
    modlimy się na różańcu św. by ustała epidemia oraz polecamy każdego z WAS dobremu Bogu.