Ogłoszenia duszpasterskie (2020.06.14)

11. Niedziela zwykła

14 czerwca 2020

1. Podziękowania

• Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie i liczne uczestnictwo w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Panu Kościelnemu, Organistce, Katechetkom, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom, członkom Rady Dzielnicy za niesienie baldachimu, przygotowującym ołtarz i Pani Basi za ułożenie kwiatów.

2. Druga niedziela miesiąca – taca inwestycyjna

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na cele inwestycyjne.
  • Obecnie spłacamy wykonanie poszerzenia drogi pożarowej do wieży naszego kościoła. Bóg zapłać!

3. NIEDZIELA, 14 czerwca

• Dziś w niedzielę przypada Złoty Jubileusz 50-lecie święceń kapłańskich Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.
  • W przyszłą niedzielę, 21 czerwca o godz. 13.00, w Katedrze Oliwskiej, będzie sprawował Mszę św. jubileuszową.
  • Pamiętajmy o Pasterzu naszej Archidiecezji w osobistej modlitwie, aby dobry Bóg Mu błogosławił i przymnażał w Jego sercu wiarę, nadzieję i miłość.

4. Nabożeństwa czerwcowe oraz procesje w oktawie Bożego Ciała w naszej parafii

• Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym.
  • Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.:
    – w dzień powszedni około godz. 18.30,
    – w niedzielę około 19.30.

5. Nowe rozporządzenia władz Państwowych i Kościelnych

• Informujemy, że zostały zniesione limity wiernych w kościołach, oraz dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Został więc przywrócony obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  • Od 14 czerwca wracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych.
  • W niedzielę i święta Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (z udziałem dzieci), 13.00, 18.30 i 20.30.

6. Wznowienie spotkań wspólnot duszpasterskich oraz przygotowań do sakramentów

Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentów:

Bierzmowanie:

• Spotkanie młodzieży przygotowującej się sakramentu bierzmowania: 14 czerwca (niedziela) po Mszy św. o godzinie 11.30 w kościele,
  • a młodzież klas VIII SP na spotkanie organizacyjne w niedzielę 21 czerwca po Mszy św. o godzinie 11.30 w kościele.
  • Więcej informacji – tutaj

Pierwsza Komunia Święta:

• Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.: 21 czerwca (niedziela) po Mszy św. o godzinie 11.30 w salce pod plebanią,
  • a rodziców pragnących zapisać dzieci na przygotowanie do I komunii św. w przyszłym roku, w niedzielę 28 czerwca bezpośrednio po mszy św. o godz. 11.30.
  • Więcej informacji – tutaj

Kurs dla narzeczonych:

• Spotkania dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu w małżeństwa: od wtorku 9 czerwca o godzinie 19.00 w salce pod plebanią.

Spotkania  wspólnot duszpasterskich:

• Legion Maryi – poniedziałek godz.: 10.00;
  • Wspólnota św. Hieronima – środa godz.: 19.00;
  • Wspólnota Uwielbienia – w każdą środę po wieczornej Mszy św.
  • Wspólnota Maranta Tha – środa godz.: 19.00;
  • Młodzieży – wtorek godz.: 15.30.
  • Lektorów (LSO) – czwartek godz. 19.00;
  • Ministrantów (LSO) – sobota godz. 16.00.

7. Zmiany i nominacje w naszej parafii

• W poniedziałek (15 czerwca) przypada 18 rocznica święceń kapłańskich Księdza Marcina Gałczyńskiego.
  • Decyzją Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia z dniem 1 lipca 2020 roku w naszej parafii zakończy pracę ks. Marcin, który został mianowany pomocą duszpasterską w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku – Żabiance.
  • Pożegnanie ks. Marcina odbędzie się na Mszy Świętej w niedzielę (28 czerwca) o godz. 13.00.
  • Na pożegnanie w sposób szczególny zapraszamy grupy duszpasterskie, którymi opiekował się ks. Marcin.
  • Prośmy o potrzebne łaski dla Niego, aby dobry Bóg Mu błogosławił i umacniał Go w dalszej posłudze duszpasterskiej.

8. Przedłużenie Komunii Świętej Wielkanocnej

• Arcybiskup Metropolita Gdański na mocy dekretu, przedłużył czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r.
  • Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
  • Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich.
  • Spowiedź św. w naszej parafii jest podczas każdej Mszy św.

9. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

10. Rekolekcje dla maturzystów i studentów w GSD oraz nabór kandydatów do seminarium

• Gdańskie Seminarium Duchowne w dniach 26 – 28 czerwca 2020 r. organizuje dni
  • skupienia dla maturzystów i studentów pod hasłem „Matura… i co dalej?”.
  • Więcej informacji znajdziesz tutaj
  • Gdańskie Seminarium Duchowne przyjmuje kandydatów na studia, i zachęcić do decyzji wyboru drogi ku kapłaństwu.
  • Więcej informacji znajdziesz tutaj

11. Zespół Szkół Jezuity – rekrutacja na rok 2020/2021

• Liceum Księży Jezuitów w Gdyni ogłasza rekrutację do klas dwujęzycznych profilowanych.
  • Bliższe informacje tutaj

Kazimierza Matysiaka z ul. Akacjowej.

Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Księdzu Marcinowi Gałczyńskiemu, który w poniedziałek (15 czerwca) obchodzi 18 rocznicę święceń kapłańskich życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.