Ogłoszenia duszpasterskie (2020.11.15)

33. Niedziela zwykła

15 listopada 2020

1. NIEDZIELA, 15 listopada – IV Wieczerniki Orłowskie Modlitwy

• Witamy w naszej parafii ks. Łukasza Wisieckiego ze Świecia, Moderatora Domowego Kościoła Diecezji Pelplińskiej.
  • Od dziś w naszej parafii rozpoczynamy IV Orłowskie Wieczerniki Modlitwy.
  • W tym roku, z racji pandemii, będą miały nieco bardziej kameralny charakter, ale dziś tym więcej świat i Polska potrzebuje modlitwy i świadectwa dobra.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy już dziś popołudniu na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i indywidualną adoracja do wieczornej Mszy św., a od poniedziałku do środy, codziennie na różaniec o 17.30 i po Mszy św. o 18.00 na wspólne czuwanie modlitewne.
  • Szczegółowy program tych dni znajdziemytutaj

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont ratunkowy naszego dachu

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę przeznaczone na remont naszego dachu, a także za wszelkie wpłaty na konto parafialne.
  • Obecnie zbieramy na remont ratunkowy XVI – wiecznej więźby dachowej na naszym kościele.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!

3. NIEDZIELA, 22 listopada

• W przyszłą niedzielę, 22 listopada, po mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na Kościół Republiki Środkowoafrykańskiej, w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, jaki obchodziliśmy w zeszłą niedzielę.
  • Za tydzień będzie zaległa zbiórka na ten cel. Bóg zapłać!

4. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

5. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób, nie licząc osób posługujących.
  • Obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

6. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

7. NIEDZIELA, 22 listopada

• W przyszłą niedzielę Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  • Intencje do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

8. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:

✝ Wiesławę Radomską – Kempa z ul. Szturmanów.
Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu…

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.