Ogłoszenia duszpasterskie (2020.10.18)

29. Niedziela zwykła

18 października 2020

1. PAŹDZIERNIK – nabożeństwa różańcowe

• Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00

2. NIEDZIELA, 18 października

• Dziś przypada w całym Kościele Powszechnym Niedziela Misyjna.
  • W naszej parafii na Mszach św. gościmy znanego nam już O. Leszka Czeluśniaka z Kibeho w Rwandzie, z Afryki, gdzie Matka Boża w latach osiemdziesiątych objawiała się i prosiła o odmawianie różańca do Siedmiu Boleści.
  • Od kilku tygodni w niedzielne południe, w telewizji w programie pierwszym, po magazynie Między Ziemią a Niebem, jest pokazywany film o jego misji w Afryce.
  • Zapraszamy na spotkanie z O. Leszkiem podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszach św. będzie można wesprzeć go w jego pracy misyjnej w sanktuarium w Kibeho, jak również do puszek będą zbierane fundusze na pomoc misjonarzom w ramach jesiennej zbiórki na Misje św.
  • Bóg zapłać za wsparcie pracy misyjnej Kościoła, jak  i O. Leszka w jego pracy w Rwandzie.

3. Sytuacja epidemiologiczna

• Biskup Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej, w związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej, udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. osobom chorym i starszym, ich opiekunom i pracownikom służby zdrowia do 15 listopada.
  • Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele według nowych wytycznych może jednorazowo przebywać 86 wiernych, nie licząc obsługi liturgicznej.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Podczas udziału w nabożeństwach i we Mszach św. zakrywamy usta i nos.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

4. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

5. Prace remontowe w naszym kościele

• Rozpoczęliśmy remont i wymianę spróchniałych elementów XVI wiecznej więźby dachowej na naszym kościele.
  • Prace polecamy opiece Matki Bożej i Świętych Aniołów Stróżów.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazane na ten cel.

6. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papież. Tego dnia przypada Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  • Intencje do św. Rity można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

7. PIĄTEK, 23 października – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

• Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich z piątku na sobotę (z 23 na 24 października).
  • Adoracja rozpocznie się po wieczornej Mszy św. w piątek a zakończy przed Mszą św. o godz. 7.00 w sobotę.
  • Na poszczególne godziny adoracji można zapisywać się do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.

8. Uroczystość Wszystkich Świętych

• W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego.
  • Msza św. z procesją na cmentarzu będzie o godz. 13.00.
  • Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja za zmarłych.
  • Dodatkowa Msza św. będzie jeszcze odprawiona o godz. 15.00.

9. Kartki na wypominki

• Z tyły kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Za wypominanych zmarłych będziemy odmawiać różaniec w oktawie
    Uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Wypominki roczne będą przyjmowane po 1 listopada w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Wolontariat domowy – opieka nad starszymi

• Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza do włączenia się w wolontariat domowy – opiekę nad osobami starszymi w domu.
  • W zakrystii można zgłaszać osoby z naszej parafii zarówno do opieki, jak i osoby pragnące się opiekować osobami starszymi – wolontariuszy.
  • W ten sposób powstanie w ramach Caritas sieć wymiany osób potrzebujących i opiekujących się potrzebującymi.
  • Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas.

11. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.