Ogłoszenia duszpasterskie (2020.11.22)

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 listopada 2020

1. NIEDZIELA, 22 listopada – Solidarni z Kościołem Prześladowanym

• Dziś zgodnie z zapowiedzią, po mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na Kościół Republiki Środkowoafrykańskiej, w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie!

2. ŚRODA, 25 listopada

• Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie IV Orłowskich Wieczerników Modlitwy, za udział, zaangażowanie i wspaniały wytworzony klimat modlitwy.
  • Zapraszamy na wspólne uwielbienie i dziękczynienie za wieczerniki w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. i nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.
  • Na wielbieniu gościć będziemy ponownie ks. Łukasza z zespołem muzycznym „Dzięki Twej Łasce”.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont ratunkowy naszego dachu

• Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na remont naszego dachu, a także za wszelkie wpłaty na konto parafialne.
  • Obecnie zbieramy na remont ratunkowy XVI – wiecznej więźby dachowej na naszym kościele.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontututaj
  • Ofiary można również składać w kopertach, lub wpłacać na konto parafialne:
  • 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972. Bóg zapłać!

4. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

5. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób, nie licząc osób posługujących.
  • Obowiązkowo zakrywamy usta i nos w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz filmJak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

6. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

7. PIĄTEK, 27 listopada

• W tym tygodniu przypada również 22 rocznica śmierci ks. Stanisława Zawackiego.
  • Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w najbliższy piątek, o godzinie 18.00.
  • Mszę św., sprawować będzie ks. Stefan Szajda, były wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii w Błędowie w diecezji toruńskiej.

8. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialnyOrłowski Zwiastunznajduje się przy wejściu bocznym do kościoła.

Wojciecha Kuczyńskiego z ul. Armatorów.
Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.