Remont więźby dachu (październik 2020)

Zaczęliśmy pilny remont dachu

Belki podtrzymujące dach naszego kościoła pochodzą z XVI wieku. Po niemal pięciuset latach przegrywają walkę z grzybami, bakteriami i czasem – próchnieją.

Całość więźby została wykonana zgodnie z prawie zapomnianą dzisiaj sztuką ciesielską. Dzisiaj taka konstrukcja to unikat. To nasz skarb, którego warto strzec dla przyszłych pokoleń.

Nie mogliśmy czekać i rozpoczęliśmy prace

Najpilniejszej pomocy wymaga stara część kościoła z prezbiterium (ta niższa, w której znajduje się ołtarz). Fotografie ilustrujące stan dachu znajdziesz na tej stronie.

Prosimy o wsparcie!

Potrzebujemy ponad 70.000 złotych, aby dokończyć prace. Jeżeli chcesz złożyć ofiarę na nasz kościół – zapraszamy do kontaktu z księżmi lub wpłaty na konto parafii – 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972

Tak wyglądały niektóre belki. Jest to bardziej dzieło sztuki wykonane przez pokolenia korników, niż drewno wspierające ważący wiele ton dach.