Zawierz się Jezusowi – 33 dni przygotowania

Zapraszamy na rekolekcje przygotowania się przez 33 dni

33-dniowe rekolekcje

Rekolekcje będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:30 przed Najświętszym Sakramentem. „

• Dla „zabieganych” lub osób, które nie będą mogły uczestniczyć w danym dniu materiały udostępnimy przez aplikację WhatsApp. Nazwa Grupy „Rekolekcje zawierzenia 33 dni 08.04 MB Bolesnej Gdynia Orłowo”.
  • Dodatkowo materiały będą umieszczane na naszej parafialnej stronie internetowej.

Rekolekcje rozpoczniemy 20 lutego 2024 po wieczornej Mszy Św. o godz. 18:30

Rekolekcje są podzielone na  4 okresy przygotowań :

• Okres I (12 dni): Pozbycie się ducha tego świata sprzecznego z Duchem Jezusa Chrystusa.
  • Okres II (7 dni): Napełnienie się przez Maryję Duchem Świętym.
  • Okres III (7 dni): Poznanie „tajemnicy Maryi”.
  • Okres IV (7 dni): Poznać i pokochać Pana Jezusa.

Dzień 34 rekolekcji jest dniem Aktu Oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Nastąpi on 08 kwietnia w związku z przeniesieniem Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25 marca na dzień 8 kwietnia 2024.

W trakcie rekolekcji będzie możliwość odbycia spowiedzi generalnej z całego życia.

• W zależności od zainteresowania będzie zorganizowane dodatkowe spotkanie przygotowujące do spowiedzi.
  • Z każdym penitentem zostanie ustalony indywidualny dzień oraz godzina.

Plan codziennych spotkań

Codzienny plan spotkania będzie prezentował się następująco (ok. 30 min rozważań i 30 min medytacji przed Najświętszym Sakramentem):

1) Modlitwa przeznaczona na dany dzień danego okresu przygotowania.

2) Odczytamy fragment „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”

3) Rozważanie jednej lub dwóch cnót Matki Bożej według Zawierzenia pod płaszczem Maryi z Guadalupe Christine Watkins, łącznie rozważymy 46 cnót.

4) 30 minut medytacji przed Najświętszym Sakramentem.

Uwaga:

• W okresie 3, różaniec do codziennego odmawiania w ramach modlitw przeznaczonych na każdy dzień będzie przed Mszą Św. z rozważaniami różańcowymi wg. św. Ludwika de Montfort.
  • W piątki dzień rekolekcyjny rozpocznie się  po Drodze Krzyżowej. W niedzielę po wieczornej Mszy Św.

Wyjazd parafialny

Akt osobistego oddania poprzedzimy wyjazdem parafialnym na zawierzenie parafii u stóp Matki Bożej Częstochowskiej w pierwszą sobotę miesiąca tj. 6-7 kwietnia 2024.

Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki umieściliśmy tutaj.

W pielgrzymce będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni parafianie.

Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 4 kwietnia 2024 po wieczornej Mszy Świętej.