Ogłoszenia duszpasterskie (2020.04.19)

czyli Miłosierdzia Bożego

19 kwietnia 2020

1. NIEDZIELA, 19 kwietnia

• Hasłem dzisiejszej Niedzieli Miłosierdzia Bożego i całego Tygodnia Miłosierdzia są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Wszystkie nasze działania chcemy bowiem wpisać w rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 będzie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do adoracji indywidualnej Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
  • W ten dzień można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła, lub kaplicy i z sercem wolnym od przywiązania do grzechu należy odmówić jakąkolwiek modlitwę ku czci Bożego Miłosierdzia.
  • Jeśli nie ma możliwości spowiedzi i przyjęcia komunii św. z powodu pandemii, w tym wyjątkowym czasie Penitencjaria Apostolska dopuszcza przyjęcie komunii w sposób duchowy. Pamiętajmy jednak, aby w najbliższym możliwym czasie, kiedy ustaną ograniczenia zewnętrzne, przystąpić w sposób pełny do sakramentu pokuty i Eucharystii.
  • Przez całą niedziele w kościele będzie dostępna książeczka o Bożym Miłosierdziu, którą chcemy sprezentować wszystkim parafianom ku pokrzepieniu serc. Książeczki będą wyłożone z tyłu kościoła.

2. Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20).

• Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc, dlatego z wielką radością zapraszamy na wspólną modlitwę w kościele.
  • Według nowych rozporządzeń, od poniedziałku w naszym kościele jednorazowo na modlitwie może przebywać 40 osób.
  • Liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m kwadratowych powierzchni.
  • W związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele wprowadzamy w niedziele i święta  dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.
  • Zapraszamy ludzi wiary do wspólnej modlitwy, na Msze św., różaniec w intencji pokoju i o ustanie pandemii na świecie codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.
  • Nie bójmy się! Wszystko w rękach Boga! Będzie, jak Bóg zechce! To On jest Panem tego Świata!

3. WTOREK, 21 kwietnia

• We wtorek w naszej parafii przypada diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zapraszamy do czuwania przez cały dzień od mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy św.
  • Z tyłu kościoła można zapisać się do zeszytu na poszczególne godziny adoracji.

4. ŚRODA, 22 kwietnia

• Comiesięczne Nabożeństwo do Świętej Rity z błogosławieństwem róż, odczytaniem intencji
    oraz indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Rity po zakończeniu Mszy św. o 18.00.
  • Intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu przed Mszą Świętą.
  • Modlitwa wstawiennicza św. Rity doprowadziła do pojednania zwaśnionych rodów w czasie zarazy dziesiątkującej ludność Europy. Niech jej wstawiennictwo wyjedna błogosławione owoce tego trudnego czasu dla nas i niech wyprasza nam zachowanie od epidemii.

5. W liturgii tego tygodnia obchodzimy

• w czwartek – przypada Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski i naszej archidiecezji;
  • w sobotę – Święto św. Marka, ewangelisty.
  • Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwej pamięci bliskich.

6. Wsparcie modlitewne i materialne parafii

• Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za troskę o sprawy finansowe parafii i kościoła.
  • Parafianie telefonicznie pytają jak można pomóc i wesprzeć parafię.
  • W odpowiedzi na Wasze gorące serca, podajemy na stronie internetowej
    numer konta bankowego: 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972
  • Dziękujemy za każdą ofiarę, dar serca jako kolektę niedzielną. Bóg zapłać.
  • Za wszystkich naszych dobrodziejów i ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższy wtorek, o godz. 8.00.

7. Pogotowie duchowe sióstr Urszulanek UR

• Zapraszamy wszystkich do duchowej z nami łączności w modlitwie w Waszych domach.
  • Osoby, które czują się samotne, potrzebują w tym czasie rozmowy
    i duchowego wsparcia, mogą dzwonić do nas.
  • Służymy taką pomocą w godz. od 10:00 do 12:30; tel. 728 891 107
  • Siostry Urszulanki UR, Orłowo.

8. Biuro parafialne w czasie pandemii

• Biuro parafialne otwarte:
  • Poniedziałek, godz. 16.00 – 18.00
    Środa, godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00
  • Pilne sprawy – prosimy o kontakt telefoniczny: 58 664 96 21

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie:
✝ Eugeniusza Labudę z ul. Świerkowej.
Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

10. Zastrzyk słowa – komentarze do niedzielnej Ewangelii

11. Modlitwa o ustanie epidemii

• Drodzy Parafianie,
  • codziennie o godzinie 20.30 my – Wasi Kapłani,  w obecności Najświętszego Sakramentu, modlimy się na różańcu św. by ustała epidemia oraz polecamy każdego z WAS dobremu Bogu
  • Nie traćcie nadziei i módlcie się w tej intencji.

12. Dodatkowe informacje – zachęcamy do przeczytania:

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!