Ogłoszenia duszpasterskie (2020.10.25)

30. Niedziela zwykła

25 października 2020

1. PAŹDZIERNIK – nabożeństwa różańcowe

• W ostatnim tygodniu miesiąca różańcowego zapraszamy wspólnotowego odmawiania różańca.
  • Codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00

2. Koronka do Siedmiu Boleści w naszej parafii

• Zapraszamy na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, którą wspólnie z kapłanem odmawiamy w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Przy bocznym wyjściu do kościoła są wyłożone różańce do Siedmiu Boleści Matki Bożej i obrazki z tą modlitwą.

4. Sytuacja epidemiologiczna

• W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zakrywanie nosa i ust w trakcie liturgii.
  • Odsłaniamy tylko, aby przyjąć Komunię św. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra.
  • Osoby pragnące przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą, jako pierwsze.
  • Wszystkich, w miarę możliwości, prosimy o przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej, wzdłuż pierwszego stopnia ołtarza, aby uniknąć kontaktu twarzą w twarz.
  • Prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa.
  • Przy przyjmowaniu komunii św. zachowujemy bezpieczną odległość.
  • Zobacz film – Jak prawidłowo przyjmować komunię św. na rękę?

5. Prace remontowe w naszym kościele

• Rozpoczęliśmy remont i wymianę spróchniałych elementów XVI wiecznej więźby dachowej na naszym kościele.
  • Ratowanie unikatowej sztuki ciesielskiej z XVI wieku było koniecznością.
  • Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu remontu – tutaj
  • Prace polecamy opiece Matki Bożej i Świętych Aniołów Stróżów.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazane na ten cel.

6. Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada

• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00 (dodatkowa), 18.30 i 20.30.
  • Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie procesji za zmarłych na cmentarzu w Kolibkach oraz na naszym cmentarzu parafialnym.
  • Prosimy o dostosowanie się do zaleceń sanitarnych i odwiedzania grobów bliskich przez cały listopad.
  • Stolica Apostolska wydała dekret dotyczący odpustów za zmarłych, który możemy uzyskiwać przez cały listopad.
  • Zachęcamy do przeczytania artykuły na temat odpustututaj
  • O godz. 18.00  zapraszamy na różaniec za zmarłych, których powołał Pan Bóg do siebie w minionym roku z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W sposób szczególny zapraszamy ich rodziny, znajomych i sąsiadów.

7. PONIEDZIAŁEK, 2 listopada

8. Kartki na wypominki

• Z tyły kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych, które składamy do skrzynki przy ołtarzu.
  • Za wypominanych zmarłych będziemy odmawiać różaniec w oktawie
    Uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Wypominki roczne będą przyjmowane po 1 listopada w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. Ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii

• Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej

W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabyć prasę Katolicką:

• Tygodnik – Gościa Niedzielnego;
  • Tygodnik – Niedziela;
  • Miesięcznik Polskiego Związku Kobiet Katolickich – List do Pani;
  • Czasopismo poświęcone Pismu Świętemu – Galilea.
  • Biuletyn parafialny – Orłowski Zwiastun – znajduje się przy wejściu bocznym do kościoła

Andrzeja Dunajskiego z ul. Wielkopolskiej.
Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

• Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń planów i życzliwej pamięci bliskich.