Ogłoszenia duszpasterskie (2020.03.29)

5. Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020

1. Zawierzenie naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi

• W minioną środę (25.03), w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w południe, w łączności z Fatimą i z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, odnowiliśmy akt zawierzenie naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonaliśmy 13 października 2017 roku, w setną rocznicę zakończenia objawień w Fatimie.
  • Maryja zapewnia, że kto powierza się Jej Niepokalanemu Sercu nie jest sam. Ona jest zawsze z nim i nie musi się bać.
  • W poniedziałek zakończymy nowennę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli o uproszenia zmiłowania Bożego nad światem i o ustanie epidemii.
  • Choć nie możemy wspólnie celebrować przy obecności całej wspólnoty parafialnej, to pozostajemy w łączności duchowej.
  • Jednorazowo w kościele na nabożeństwach może przebywać tylko pięć osób, ale wszystkie celebracje i adoracje są nadal aktualne i kościół jest otwarty.

2. Nabożeństwa w naszej parafii w zw. z sytuacją epidemiologiczną!

Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych i kościelnych zgromadzenia liturgiczne
nie mogą przekraczać 5 osób.

W związku z zaistniałą sytuacją, na mocy dekretu Metropolity Gdańskiego,
zawieszamy publiczne nabożeństwa i spotkania wspólnot duszpasterskich oraz:

• przygotowania dzieci do pierwszej Komunii św.;
  • młodzieży do sakramentu Bierzmowania;
  • kurs przedmałżeński.

Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu:

• w niedziele Wielkiego Postu po dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. o 18.30;
  • w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 do 20.00;
  • w piątek od godz. 16.30 do 18.00, w czasie której zachęcamy do indywidualnego przeżywania Drogi Krzyżowej.
  • Dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek (3 kwietnia) przez cały dzień – od porannej Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  • Zapisy na poszczególne godziny adoracji do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła.
  • Nie możemy gromadzić się na nabożeństwach, dlatego wykorzystajmy tę możliwość indywidualnej adoracji!

Różaniec Święty:

• pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św.,
  • w intencji pokoju i o zmiłowanie Boże dla nas w tych trudnych czasach.

Spowiedzi i Msze św. w naszym kościele:

• spowiedź św., w czasie każdej Mszy św.;
  • od poniedziałku do soboty o godzinie: 7.00; 8.00 i 18.00;
  • w niedzielę o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00, 15.00; 18.30 i 20.30.

3. Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

• W czwartek po Mszy św. wieczornej: Adoracja pierwszoczwartkowa z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania po wieczornej mszy do godz. 20.00.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa: od godz. 17.00. Kapłani będą obecni w konfesjonale. W kościele osób oczekujących do spowiedzi może być tylko pięć.
    Pozostałe osoby oczekują w kolejce przed drzwiami kościoła zachowując odległość od siebie minimum 1,5 metra.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie: w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
    Do chorych księża udają się według ustaleń – na wyraźne życzenie chorego.

4. Wsparcie modlitewne i materialne parafii

• Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za troskę o sprawy finansowe parafii i kościoła.
  • Parafianie telefonicznie pytają jak można pomóc i wesprzeć parafię.
  • W odpowiedzi na Wasze gorące serca, podajemy na stronie internetowej
    numer konta bankowego: 86 1240 1242 1111 0000 1587 9972
  • Dziękujemy za każdą ofiarę, dar serca jako kolektę niedzielną. Bóg zapłać.

5. Biuro parafialne

• Biuro parafialne w czasie epidemii otwarte:
  • Poniedziałek, godz. 16.00 – 18.00
    Środa, godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00
    Piątek, godz. 16.00 – 18.00
  • Pilne sprawy – prosimy o kontakt telefoniczny: 58 664 96 21

6. NIEDZIELA, 5 kwietnia

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia.
  • Informacje, co do sposobu przeżywania tego wyjątkowego Wielkiego Tygodnia będą podane w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.

7. Pogotowie duchowe – Sióstr Urszulanek UR

• Zapraszamy wszystkich do duchowej z nami łączności w modlitwie w Waszych domach.
  • Osoby, które czują się samotne, potrzebują w tym czasie rozmowy i duchowego wsparcia, mogą dzwonić do nas.
  • Służymy taką pomocą w godz. od 10:00 do 12:30; tel. 728-891-107
  • Siostry Urszulanki UR, Orłowo.

Janinę Dłutowską z ul. Świętopełka;
Jolantę Roszczynialską z ul. Przebendowskich.

9. Modlitwa o ustanie epidemii

• Drodzy Parafianie,
    codziennie o godzinie 20.30 my – Wasi Kapłani, w obecności Najświętszego Sakramentu, modlimy się na różańcu św. by ustała epidemia oraz polecamy każdego z WAS dobremu Bogu. Nie traćcie nadziei i módlcie się w tej intencji.

1. #zostanwdomu

#ZostanWDomuNaModlitwie